Liga holenderska - 24. kolejka Eerste Divisie: FC Eindhoven - BV De Graafschap 1-1 (0-0)

W spotkaniu 24. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 31 stycznia, zespół FC Eindhoven zremisował z Graafschap 1-1 (0-0). Mecz na Jan Louwers Stadion obejrzało 2 128 widzów.

24. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-01-31 20:00 | Stadion: Jan Louwers Stadion | Widzów: 2128 | Arbiter: C. Bax
FC Eindhoven
BV De Graafschap
1
1
R. Cicilia 71'
J. Janssen 82' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Jedenastka Graafschap wygrała aż 11 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko pięć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 36. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Teda van de Paverta z Graafschap, a w 39. minucie Rigina Cicilię z drużyny przeciwnej.

W 64. minucie Moses Makasi został zastąpiony przez Marcela Lopesa. Trener Graafschap postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Stefa Nijlanda i na pole gry wprowadził napastnika Mohameda Hamdaouiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie siedem goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Eindhoven w 71. minucie spotkania, gdy Rigino Cicilia strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Justin Ogenia.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w zespole Graafschap doszło do zmiany. Janis Mystakidis wszedł za Gregora Breinburga. W 78. minucie arbiter ukarał kartką Janisa Mystakidisa, zawodnika Graafschap. W tej samej minucie trener FC Eindhoven postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Alvin Daniels, a murawę opuścił Kaj de Rooij.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia sędzia pokazał kartkę Jarnowi Janssenowi z jedenastki gospodarzy.

W 82. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik FC Eindhoven Jarno Janssen. W 89. minucie w drużynie Graafschap doszło do zmiany. Jordy Tutuarima wszedł za Leeroya Owusu.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Roland Baas
82′ (samob.) 81′ Jarno Janssen
Stef Nijland65′
64′ Moses Makasi
Gregor Breinburg76′
Maarten Peijnenburg
Branco van den Boomen
 71′ 39′ Rigino Cicilia
Javier Vet
78′ Kaj de Rooij
Jesse Schuurman
78′ Alvin Daniels
Matthijs van Nispen
64′ Marcelo André Veiga Lopes
Mohamed Hamdaoui65′

Janis Mystakidis76′ 78′

Wyraźna przewaga zespołu Graafschap nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona pięć celnych strzałów, dwa razy obijał słupki bramki drużyny FC Eindhoven.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Graafschap otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół FC Eindhoven w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.