Liga holenderska - 24. kolejka Eerste Divisie: FC Den Bosch - Alkmaar Zaanstreek II 3-0 (2-0)

W starciu 24. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 31 stycznia, drużyna Den Bosch wygrała z AZ II 3-0 (2-0). Mecz na Stadionie De Vliert w 's-Hertogenbosch obejrzało 2 674 widzów.

24. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-01-31 20:00 | Stadion: Stadion De Vliert | Widzów: 2674 | Arbiter: L. Cantineau
A. Laukart 88'

Mecz rozpoczął się fatalnie dla drużyny AZ II. Po kwadransie gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Joey Jacobs osłabiając tym samym drużynę AZ II.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Den Bosch w 19. minucie spotkania, gdy Oussama Bouyaghlafen zdobył pierwszą bramkę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Den Bosch, strzelając kolejnego gola. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Danny Verbeek. Asystę przy bramce zanotował Marques.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 52. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Alexandrowi Laukartowi z Den Bosch. W tej samej minucie Kevin Felida został zmieniony przez Alexandra Laukarta.

W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Justina Bakkera, piłkarza AZ II.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Alexander Laukart.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Joey Jacobs15′
52′ Kevin Felida
Richard Sedláček
Jens van Son
Peer Koopmeiners
 24′ Danny Verbeek
Thijs Oosting
Ruben da Rocha Rodrigues
Mohamed Taabouni81′
Pedro David Rosendo Marques
Richonell Margaret74′
 19′ 69′ Oussama Bouyaghlafen
Soulyman Allouch
52′  88′ 52′ Alexander Laukart
Iman Griffith
69′ Rik Mulders
Des Kunst74′
Lars Miedema

Zespół Den Bosch zamurował swoją bramkę, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom Den Bosch pokazał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół AZ II w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.