Liga holenderska - 23. kolejka Eerste Divisie: SC Telstar - TOP Oss 1-0 (0-0)

24 stycznia na Rabobank IJmond Stadion w Velsen-Zuid odbył się mecz 23. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Telstaru i FC Oss. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Telstaru 1-0. Pojedynek obejrzało 1 883 widzów.

23. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-01-24 20:00 | Stadion: Telstar Stadion | Widzów: 1883 | Arbiter: R. Gansner
SC Telstar
TOP Oss
1
0
R. Kharchouch 64'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 45 starć zespół FC Oss wygrał 17 razy i zanotował 13 porażek oraz 15 remisów.

Od pierwszych minut zespół FC Oss zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Telstaru była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Shayne Pattynama z Telstaru. Była to 24. minuta spotkania.

W 37. minucie w drużynie FC Oss doszło do zmiany. Jason Bourdouxhe wszedł za Deana van der Sluysa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 64. minucie Yusuf Çelik został zmieniony przez Larsa Huttena.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu dla Telstaru zdobył Reda Kharchouch. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 16 zdobytych bramek. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Redouan El Yaakoubi.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Jasonowi Bourdouxhemu, piłkarzowi FC Oss. Trener Telstaru wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Glynora Pleta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie aż pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Ilias Bronkhorst. W następstwie utraty bramki trener FC Oss postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Liona Kaaka i na pole gry wprowadził napastnika Enza Stroo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 79. minucie sędzia pokazał kartkę Anassowi Najahowi z zespołu gospodarzy.

Henk Dijkhuizen
73′ Ilias Bronkhorst
Hennos Asmelash
Redouan El Yaakoubi
Niels Fleuren
24′ 86′ Shayne Pattynama
Rick Stuij van den Herik
90′ Elayis Tavsan
Dean van der Sluys37′
Charlie Gilmour
Yusuf Cihat Çelik64′
Frank Korpershoek
Lion Kaak74′
79′ Anass Najah
Olivier Rommens
Sven van Doorm
Philippe Rommens
 64′ Reda Kharchouch
Cas Peters
Abdel Mounaim El Ouazzane
Jason Bourdouxhe37′ 71′
Anthony Swolfs
Grad Damen
86′ Shaquill Sno
Sjoerd Overgoor
90′ Senne Lynen
Lars Hutten64′
Melle Springer
Pieter Langedijk
Rashaan Fernandes
Enzo Stroo74′
73′ Glynor Plet

Richelor Sprangers

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom FC Oss pokazał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

31 stycznia zespół FC Oss rozegra kolejny mecz u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Roda Kerkrade. Tego samego dnia Almere City FC będzie gościć jedenastkę Telstaru.