Liga holenderska - 23. kolejka Eerste Divisie: Go Ahead Eagles - NAC Breda 1-0 (0-0)

W starciu 23. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 26 stycznia, drużyna Eaglesu wygrała z NAC 1-0 (0-0). Mecz na De Adelaarshorst w Deventer obejrzało 8 855 widzów.

J. Veldmate 76'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 pojedynków zespół NAC wygrał sześć razy i tyle samo razy przegrywał. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Huseyin Dogan z NAC. Była to 39. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Eaglesu wyszła w zmienionym składzie, za Martijna Berdena wszedł Adrian Edqvist. W 71. minucie Antoine Rabillard zastąpił Maartena Pouwelsa.

Między 72. a 74. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom NAC.

Jedynego gola z karnego strzelił Jeroen Veldmate dla jedenastki Eaglesu. Bramka padła w tej samej minucie. W następstwie utraty gola trener NAC postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Mounira El Allouchiego i na pole gry wprowadził napastnika Sydneya van Hooijdonka, który w bieżącym sezonie ma na koncie już sześć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Po chwili trener Eaglesu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Alexandra Banninka. Na boisko wszedł Zakaria Eddahchouri, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Kingsley Pele van Anholt
 76′ (k.) Jeroen Veldmate
Jan Paul van Hecke72′
84′ Alexander Bannink
Mounir El Allouchi78′
71′ Antoine Rabillard
Arno Verschueren
46′ Martijn Berden
Sabir Agougil
84′ Zakaria Eddahchouri
Milan Vanacker
46′ Adrian Edqvist
Joshua Bohui
71′ Maarten Pouwels
Finn Stokkers

Sydney van Hooijdonk78′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Eaglesu żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał cztery żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka NAC w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.