Liga holenderska - 22. kolejka Eerste Divisie: MVV - NEC Nijmegen 0-0

W meczu 22. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 17 stycznia, drużyna MVV zremisowała z Nijmegenem 0-0. Mecz na De Geusselt w Maastrichcie obejrzało 3 461 widzów.

W  meczu 22. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 17 stycznia, drużyna MVV zremisowała  z Nijmegenem  0-0. Mecz na De Geusselt w Maastrichcie obejrzało 3 461 widzów.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków drużyna MVV wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo aż dziewięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach zespół Nijmegenu próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Mart Dijkstra z jedenastki gości.

Między 54. a 63. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom MVV i jedną drużynie przeciwnej. Trener MVV wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Shermaine'a Martinę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Thibaut Van Acker.

W 80. minucie za Ole ter Haara wszedł Dirk Proper. W 85. minucie kartką został ukarany Zian Flemming, piłkarz Nijmegenu.

Jeśli jedenastka Nijmegenu nie wykorzystała 13 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy MVV otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół MVV w drugiej połowie dokonał jednej zmiany. Jedenastka gości w drugiej połowie także wymieniła jednego gracza.

24 stycznia drużyna Nijmegenu zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej przeciwnikiem będzie AFC Ajax II. Tego samego dnia BV De Graafschap będzie rywalem jedenastki MVV w meczu, który odbędzie się w Doetinchem.