Reklama

Reklama

Liga holenderska - 22. kolejka Eerste Divisie: FC Volendam - PSV Eindhoven II 4-2 (1-1)

W starciu 22. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 17 stycznia, zespół Volendamu wygrał z PSV II 4-2 (1-1). Mecz na Kras Stadion obejrzało 3 543 widzów.

W  starciu 22. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 17 stycznia, zespół Volendamu wygrał  z PSV II  4-2 (1-1). Mecz na Kras Stadion obejrzało 3 543 widzów.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 meczów drużyna Volendamu wygrała sześć razy, ale więcej przegrywała, bo siedem razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Volendamu otworzyli wynik. W 14. minucie Francesco Antonucci dał prowadzenie swojemu zespołowi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Gijs Smal.

W 34. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Maxime Soulas osłabiając tym samym drużynę gości. W 38. minucie za Amara Ćaticia wszedł Shurandy Sambo.

Reklama

Wysiłki podejmowane przez zespół PSV II w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 43. minucie na listę strzelców wpisał się Richard Ledezma. Sytuację bramkową stworzył Mathias Kjølø.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę drużyna Volendamu wyszła w zmienionym składzie, za Mike Eerdhuijzena wszedł Boy Deul.

Tuż po przerwie zespół gości objął prowadzenie. W pierwszych minutach drugiej połowy Richard Ledezma po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 1-2.

W 58. minucie w drużynie Volendamu doszło do zmiany. Jari Vlak wszedł za Noaha Fadigę.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 66. minucie gola wyrównującego strzelił Gijs Smal. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Martijna Kaarsa.

Trener Volendamu postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił obrońcę Marca Tola i na pole gry wprowadził napastnika Ibrahima El Kadiriego, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Chwilę później trener PSV II postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Richarda Ledezmę wszedł Steven Theunissen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gości nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Volendam: Derry'emu Murkinowi w 76. i Jariemu Vlakowi w 80. minucie.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w zespole PSV II doszło do zmiany. Baggio Wallenburg wszedł za Robina Schoonbrooda.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 86. minucie dającą prowadzenie bramkę dla drużyny gospodarzy zdobył Nick Doodeman.

W samej końcówce pojedynku arbiter przyznał żółtą kartkę Shurandemu Sambowi z PSV II.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Volendamu, strzelając kolejnego gola. W doliczonej drugiej minucie spotkania wynik ustalił Martijn Kaars. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem zdobytych bramek. Asystę przy golu zaliczył Boy Deul.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-2.

Zespół Volendamu zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 12 celnych strzałów.

Zespół Volendamu zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.

24 stycznia zespół Volendamu zawalczy o kolejne punkty na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Roda Kerkrade. Natomiast 27 stycznia SBV Excelsior zagra z drużyną PSV II na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama