Liga holenderska - 21. kolejka Eerste Divisie: BV De Graafschap - FC Utrecht II 2-1 (0-1)

10 stycznia na Stadionie De Vijverberg w Doetinchem odbyło się starcie 21. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Graafschap i Utrechtu II. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Graafschap 2-1. Na stadionie zasiadło 9 511 widzów.

21. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-01-10 20:00 | Stadion: Stadion De Vijverberg | Widzów: 9511 | Arbiter: L. Gerrets
J. Hilterman 23'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Graafschap wygrał aż trzy razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie kartkę dostał Djevencio van der Kust z Utrechtu II.

W 19. minucie w zespole Utrechtu II doszło do zmiany. Christopher Mamengi wszedł za Juniora van der Veldena. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Graafschap: Toine'owi van Huizenowi w 21. i Darylowi van Mieghemowi w 22. minucie.

W tym czasie piłkarze Utrechtu II nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Jeredy Hilterman.

W 31. minucie Mohamed Hamdaoui został zastąpiony przez Svena Blummla. W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Stefa Nijlanda z Graafschap, a w 40. minucie Syliana Mokona z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Utrechtu II.

Na drugą połowę jedenastka Graafschap wyszła w zmienionym składzie, za Toine'a van Huizena wszedł Jasper van Heertum. Drugą połowę zespół Utrechtu II rozpoczął w zmienionym składzie, za Rayana El Azraka wszedł Yassin Nasser.

Trzeba było trochę poczekać, aby Leeroy Owusu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Graafschap, strzelając gola w 67. minucie pojedynku. Sytuację bramkową stworzył Javier Vet.

Niedługo później trener Utrechtu II postanowił wzmocnić linię napadu i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Jeredego Hiltermana. Na boisko wszedł Özcan Yasar, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Özcanowi Yasarowi z jedenastki gości. Była to 89. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Graafschap w 90. minucie spotkania, gdy Ralf Seuntjens zdobył drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Jaspera van Heertuma.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Jord Leonardus Ruijgrok Ruijgrok
 67′ Leeroy Owusu
Sylian Aldren Mokono40′
Jordy Tutuarima
Mark Pabai
Ted van de Pavert
Djevencio van der Kust10′
21′ 46′ Toine Daniël van Huizen
Junior van der Velden19′
Gregor Breinburg
Rayan El Azrak46′
34′ Stef Nijland
Giovanni de la Vega
Javier Vet
Rida El Barjiji
22′ Daryl van Mieghem
Davy Johannes Andreas van den Berg
 90′ Ralf Seuntjens
Hicham Acheffay
31′ Mohamed Hamdaoui
Christopher Emanuel Mamengi19′
46′ Jasper van Heertum
Özcan Yasar79′ 89′
31′ Sven Blummel

Drużyna Graafschap była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół Utrechtu II wykorzystał wszystkie zmiany.