Liga holenderska - 21. kolejka Eerste Divisie: Alkmaar Zaanstreek II - TOP Oss 3-1 (1-0)

13 stycznia na AFAS Trainingscomplex w Wijdewormer odbył się pojedynek 21. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami AZ II i FC Oss. Mecz zakończył się zwycięstwem AZ II 3-1. Na stadionie stawiło się 500 widzów.

21. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-01-13 20:00 | Stadion: AFAS Trainingscomplex | Widzów: 500 | Arbiter: R. Hensgens
O. Rommens 49'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na pięć spotkań zespół AZ II wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Żaden mecz nie zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 22. minucie arbiter przyznał kartkę Ronaldowi Koemanowi z jedenastki gości.

W tym czasie piłkarze AZ II nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Des Kunst.

W 33. minucie sędzia ukarał kartką Joerie Churcha, zawodnika AZ II. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AZ II.

Piłkarze FC Oss odpowiedzieli strzeleniem gola. W 49. minucie na listę strzelców wpisał się Olivier Rommens. Asystę przy bramce zanotował Cas Peters.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę dostał Henk Dijkhuizen z FC Oss. W 63. minucie Maxim Gullit zastąpił Justina Bakkera. W 67. minucie kartką został ukarany Joey Jacobs, zawodnik gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę AZ II przyniosły efekt bramkowy. W 71. minucie Richonell Margaret dał prowadzenie swojej jedenastce.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie FC Oss doszło do zmiany. Giovanni Büttner wszedł za Danzella Gravenbercha.

Zespół FC Oss ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 3-1 zdobył po raz drugi w tej samej minucie Des Kunst.

W 88. minucie arbiter pokazał kartkę Yusufowi Barasiemu, piłkarzowi AZ II. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Ronald Koeman Jr.22′
33′ Joerie Church
Danzell Gravenberch74′
63′ Maxim Gullit
Hennos Asmelash
67′ Joey Jacobs
Olivier Rommens  49′
 23′ (k.), 74′ 84′ Des Kunst
Philippe Rommens
 71′ 75′ Richonell Margaret
Cas Peters
Beau Reus
Damien Perquis
63′ Justin Bakker
Giovanni Büttner74′
84′ 88′ Yusuf Barasi
Yusuf Cihat Çelik
75′ Iman Griffith
Grad Damen
Keyennu Lont
Lars Hutten

Pieter Langedijk

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom AZ II w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Zespół AZ II w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.