Liga holenderska - 20. kolejka Eerste Divisie: MVV - Helmond Sport 4-1 (2-0)

W spotkaniu 20. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 20 grudnia, zespół MVV wygrał z Helmondem 4-1 (2-0). Mecz na De Geusselt w Maastrichcie obejrzało 3 207 widzów.

R. Mutzers 74'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 starcia jedenastka Helmondu wygrała 18 razy i zanotowała 12 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W piątej minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Helmondu Guus Joppen.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół MVV , zdobywając kolejną bramkę. W 39. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Joeri Schroijen.

Drugą połowę drużyna MVV rozpoczęła w zmienionym składzie, za Shermara Martinę wszedł Facundo Bonifazi. W 57. minucie Serhat Kot został zmieniony przez Koena Kostonsa.

Chwilę później trener Helmondu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Robert Mutzers, a murawę opuścił Dean Koolhof. Robert Mutzers spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy Joeri Schroijen po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-0. Asystę przy golu zanotował Joshua Holtby.

Jedyną kartkę w meczu dostał Jeff Stans z jedenastki gości. Była to 67. minuta spotkania. W 71. minucie w zespole Helmondu doszło do zmiany. Orhan Džepar wszedł za Jeffa Stansa.

Niedługo później Robert Mutzers wywołał eksplozję radości wśród kibiców Helmondu, zdobywając bramkę w 74. minucie starcia. Asystę zaliczył Orhan Džepar.

Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu w jedenastce MVV doszło do zmiany. Shermaine Martina wszedł za Luca Maresa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy MVV w 86. minucie spotkania, gdy Anthony van den Hurk strzelił czwartego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomagał Raoul Last.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-1.

Ferry de Regt
81′ Luc Mares
Guus Joppen 5′ (samob.)
46′ Shermar Donald Emigdio Martina
Daan Klomp
Joshua Holtby
Joeri Poelmans
57′ Serhat Kot
Jeff Stans67′ 71′
Thibaut Van Acker
Tibeau Swinnen
Thijmen Goppel
Sander Vereijken
 86′ Anthony van den Hurk
Juul Respen
 39′, 65′ Joeri Schroijen
Dean Koolhof62′
Gilles Deusings
Senne Vits
Vladan Kujović
Nick de Louw
46′ Facundo Bonifazi Castro
Jeffrey Neral
Nino Everaers
Orhan Džepar71′
81′ Shermaine Martina
Kay van der Vorst
Urho Nissilä
Daan Ibrahim
57′ Koen Kostons
Robert Mutzers62′  74′
Gavin Vlijter
Givan Werkhoven

Sędzia nie ukarał piłkarzy MVV żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Helmondu w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.