Liga holenderska - 20. kolejka Eerste Divisie: FC Utrecht II - Go Ahead Eagles 0-3 (0-2)

20 grudnia na Stadionie Galgenwaard odbyło się spotkanie 20. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Utrechtu II i Eaglesu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Eaglesu 3-0. Mecz obejrzało 314 widzów.

20. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-12-20 20:00 | Stadion: Sportcomplex Zoudenbalch 1e veld | Widzów: 314 | Arbiter: S. Teuben
J. Mertens 85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Eaglesu wygrał aż trzy razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Mael Corboz wywołał eksplozję radości wśród kibiców Eaglesu, strzelając gola w 17. minucie pojedynku.

Na murawie, jak to często zdarzało się Utrechtowi II w tym sezonie, pojawił się Junior van der Velden, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 36. minucie Christophera Mamengiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Eaglesu, zdobywając kolejną bramkę. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Mael Corboz ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 0-2. Asystę zaliczył Richard van der Venne.

W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Justina Lonwijka z Utrechtu II, a w 63. minucie Antoine'a Rabillarda z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Hicham Acheffay został zmieniony przez Erosa Maddego.

Chwilę później trener Eaglesu postanowił wzmocnić linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Martijna Berdena. Na boisko wszedł Adrian Edqvist, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 80. minucie w jedenastce Utrechtu II doszło do zmiany. Jeredy Hilterman wszedł za Mohameda Mallahiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Eaglesu w 85. minucie spotkania, gdy Jenthe Mertens strzelił trzeciego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Jaroslav Navrátil.

W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu boisko opuścili zawodnicy Eaglesu: Joran Swart, Zakaria Eddahchouri, a na ich miejsce weszli Jeroen Veldmate, Mael Corboz. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Sam Beukema
36′ Christopher Emanuel Mamengi
Elso Brito
Sylian Aldren Mokono
Jenthe Mertens  85′
Tommy St. Jago
Jeroen Veldmate90′
52′ Justin Lonwijk
Mael Corboz  17′, 40′ 90′
Odysseus Velanas
Elmo Lieftink
80′ Mohamed Mallahi
Richard van der Venne
Jonas Arweiler
Jaroslav Navrátil
63′ Hicham Acheffay
Lars Jansen
36′ Junior van der Velden
Zakaria Eddahchouri90′
80′ Jeredy Hilterman
Adrian Edqvist67′
63′ Eros Maddy
Maecky Fred Ngombo Sansoni

Maarten Pouwels

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.