Liga holenderska - 20. kolejka Eerste Divisie: FC Eindhoven - NEC Nijmegen 1-4 (0-1)

W meczu 20. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 20 grudnia, zespół FC Eindhoven przegrał z Nijmegenem 1-4 (0-1). Mecz na Jan Louwers Stadion obejrzało 2 048 widzów.

20. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-12-20 20:00 | Stadion: Jan Louwers Stadion | Widzów: 2048 | Arbiter: R. Hensgens
O. Romeny 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków zespół Nijmegenu wygrał pięć razy i tyle samo razy przegrywał. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Wysiłki podejmowane przez drużynę Nijmegenu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 39. minucie Rens van Eijden dał prowadzenie swojej jedenastce. W zdobyciu bramki pomógł Jellert van Landschoot.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Nijmegenu.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę obejrzał Jay Idzes z FC Eindhoven. W 55. minucie w jedenastce Nijmegenu doszło do zmiany. Frank Sturing wszedł za Josefa Kvídę.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Nijmegenu, strzelając kolejnego gola. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Anthony Musaba. Asystę przy bramce zaliczył Zian Flemming.

W 62. minucie Zé Pedro został zmieniony przez Jarna Janssena. W 65. minucie sędzia pokazał kartkę Zianowi Flemmingowi, piłkarzowi Nijmegenu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nijmegenu w 72. minucie spotkania, gdy Jellert van Landschoot strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Jonathan Okita.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Dyonowi Dromersowi z drużyny gospodarzy. Chwilę później trener Nijmegenu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Ziana Flemminga. Na boisko wszedł Tom van de Looi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 82. minucie bramkę pocieszenia zdobył Rigino Cicilia. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Barta Biemansa.

W 83. minucie w jedenastce Nijmegenu doszło do zmiany. Randy Wolters wszedł za Jonathana Okitę. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Eindhoven: Maartenowi Peijnenburgowi w 85. minucie i Jarnowi Janssenowi w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Nijmegenu w 90. minucie spotkania, gdy Ole ter Haar strzelił z rzutu karnego czwartego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-4.

Bas Edo Kuipers
62′ José Pedro Cruz Sousa Neto
Josef Kvída55′
Flor Van Den Eynden
Rens van Eijden  39′
Samy Bourard
Bart van Rooij
65′ Moses Makasi
Mart Dijkstra
Karim Essikal
Zian Flemming65′ 79′
48′ 62′ Jay Idzes
Jellert van Landschoot  72′
85′ Maarten Peijnenburg
Anthony Musaba  59′
 82′ Rigino Cicilia
Cas Odenthal
62′ 90′ Jarno Janssen
Frank Sturing55′
Valentino Vermeulen
Souffian Elkarouani
65′ 74′ Dyon Dromers
Dirk Proper
Byron Burgering
Tom van de Looi79′
62′ Dave de Meij
Etien Velikonja

Randy Wolters83′

Arbiter przyznał cztery żółte kartki zawodnikom FC Eindhoven, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.