Liga holenderska - 20. kolejka Eerste Divisie: Almere City FC - Roda Kerkrade 2-0 (1-0)

W pojedynku 20. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 20 grudnia, drużyna Almere zwyciężyła z Rodą 2-0 (1-0). Mecz na Yanmar Stadion obejrzało 1 999 widzów.

20. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-12-20 20:00 | Stadion: Yanmar Stadion | Widzów: 1999 | Arbiter: L. Cantineau
Almere City FC
Roda Kerkrade
2
0
Y. Loen 41'
N. Venema 59'

Od pierwszych minut jedenastka Almere zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Rody była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Youri Loen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Almere, strzelając gola w 41. minucie starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Almere.

Jedenastka Rody ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie na listę strzelców wpisał się Nick Venema. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Thomas Verheydt.

Chwilę później trener Rody postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Ivan Prtajin, a murawę opuścił Ike Ugbo. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Romaria Roescha, zawodnika Rody. W 74. minucie Ruggero Mannes zastąpił Delvechia Blacksona.

W 77. minucie w zespole Rody doszło do zmiany. Mart Remans wszedł za Antonia Cotana. Po chwili trener Almere postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 83. minucie zastąpił zmęczonego Ricarda Kipa. Na boisko wszedł Anass Ahannach, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Robertowi Klaasenowi z Rody.

W 86. minucie Jordy Croux został zmieniony przez Fadela Gobitakę, co miało wzmocnić jedenastkę Rody. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thomasa Verheydta na Meesa Kaandorpa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Pepijn Schlösser
74′ Ruggero Mannes
Niels Verburgh
Damon Mirani
Daryl Werker
Anwar Bensabouh
Roland Romario Alberg
83′ Ricardo Kip
Antonio Cotan77′
 41′ Youri Loen
Robert Klaasen84′
James Efmorfidis
Romario Roesch73′
89′ Thomas Verheydt
Jordy Croux86′
 59′ Nick Venema
Ike Ugbo60′
Stijn Keller
Raf Mertens
Timo Plattel
Radomir Novaković
74′ Delvechio Blackson
Nicky Souren
83′ Anass Ahannach
Torino Hunte

89′ Mees Kaandorp

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Rody przyznał dwie żółte.