Liga holenderska - 2. kolejka Eerste Divisie: SC Cambuur Leeuwarden - Go Ahead Eagles 5-0 (2-0)

W meczu 2. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 16 sierpnia, drużyna SC Cambuur wysoko wygrała z Eaglesem 5-0 (2-0). Mecz na Cambuurstadion w Leeuwarden obejrzało 7 531 widzów.

2. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-08-16 20:00 | Stadion: Cambuurstadion | Widzów: 7531 | Arbiter: J. Manschot
R. Oratmangoen 89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 44 razy. Drużyna SC Cambuur wygrała aż 23 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko 13.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie żółtą kartkę dostał Donny van Iperen z Eaglesu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SC Cambuur w dziewiątej minucie spotkania, gdy Robert Mühren strzelił z karnego pierwszego gola.

Drużyna Eaglesu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 2-0 podwyższył Erik Schouten. Sytuację bramkową stworzył Robin Maulun.

W 45. minucie arbiter wręczył żółtą kartkę Jaroslavowi Navrátilowi z drużyny gości.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Donny van Iperen z drużyny gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w ósmej minucie. W 51. minucie Alexander Bannink zastąpił Sam Beukemę.

W tej samej minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Robert Mühren ze SC Cambuur. W 59. minucie w zespole SC Cambuur doszło do zmiany. Mitchel Paulissen wszedł za Giovanniego Kortego.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Jamie Jacobsowi, zawodnikowi gospodarzy.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Jamie Jacobs. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Robert Mühren.

Między 73. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy SC Cambuur: Jamie Jacobs, Robert Mühren, na ich miejsce weszli: Ragnar Oratmangoen, Delano Ladan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Richarda van der Venne'a, Wouta Droste'a zajęli: Nicolas Abdat, Martijn Berden. W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Meesa Hoedemakersa ze SC Cambuur, a w 85. minucie Juliusa Blieka z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W samej końcówce starcia trafił Ragnar Oratmangoen. Bramka padła po podaniu Delana Ladana.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-0.

Gino Bosz
 36′ Erik Schouten
Wout Droste82′
Jordy van Deelen
Donny van Iperen8′ 50′
74′ Mees Hoedemakers
Alexander Bannink51′
 71′ 70′ 73′ Jamie Jacobs
Mael Corboz
Robin Maulun
Elmo Lieftink
59′ Giovanni Korte
Richard van der Venne73′
 9′ (k.), 51′ (k.) 82′ Robert Mühren
Joran Swart
59′ Mitchel Paulissen
Martijn Berden82′
82′ Delano Ladan
Maarten Pouwels
73′  89′ Ragnar Oratmangoen

Drużyna SC Cambuur była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, a zawodnikom SC Cambuur pokazał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.