Liga holenderska - 2. kolejka Eerste Divisie: MVV - SC Cambuur Leeuwarden 1-7 (1-4)

5 września na De Geusselt w Maastrichcie odbył się pojedynek 2. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami MVV i SC Cambuur. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem SC Cambuur 7-1. Na stadionie stawiło się 1 437 widzów.

2. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-09-05 18:45 | Stadion: De Geusselt | Widzów: 1437 | Arbiter: S. van der Eijk
J. Antonia 67',76'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 46 pojedynków jedenastka SC Cambuur wygrała 19 razy i zanotowała 14 porażek oraz 13 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy SC Cambuur nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie Robin Maulun dał prowadzenie swojej drużynie.

Jedenastka MVV ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 22. minucie wynik na 0-2 podwyższył Mees Hoedemakers. Sytuację bramkową stworzył Jamie Jacobs.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Mühren. Przy strzeleniu gola pomagał Robin Maulun.

W 35. minucie Oussama Zamouri został zmieniony przez Gastona Salasiwę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SC Cambuur w 38. minucie spotkania, gdy Robert Mühren strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce zaliczył Jarchinio Antonia.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał kartkę Doke Schmidtowi z SC Cambuur. W drugiej minucie doliczonego czasu gola pocieszenia strzelił z karnego Joeri Schroijen. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację minutę później, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Thibautowi Van Ackerowi i Issie Kallon.

Niestety Bill Lathouwers bramkarz MVV nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Mike Havekottego - rezerwowego bramkarza jedenastki.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 51. minucie trafił Jamie Jacobs. Bramka padła po podaniu Issy Kallona.

W 57. minucie w zespole MVV doszło do zmiany. Jelle Duin wszedł za Joya-Lance'a Mickelsa.

Niedługo później Jarchinio Antonia wywołał eksplozję radości wśród kibiców SC Cambuur, strzelając kolejnego gola w 67. minucie starcia. Asystę zanotował Mees Hoedemakers.

W 68. minucie boisko opuścili zawodnicy SC Cambuur: Mitchel Paulissen, Michael Breij, a na ich miejsce weszli Issa Kallon, Jamie Jacobs. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Joeriemu Schroijenowi z drużyny gospodarzy. Była to 72. minuta spotkania.

W 76. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jarchinio Antonia ze SC Cambuur. Przy zdobyciu bramki po raz kolejny asystę zaliczył Robin Maulun.

Między 79. a 84. minutą, boisko opuścili zawodnicy SC Cambuur: Sven Nieuwpoort, Jarchinio Antonia, Robert Mühren, na ich miejsce weszli: Jhondly van der Meer, Ragnar Oratmangoen, Maarten Pouwels. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Zachary'ego Swansona, Koena Kostonsa zajęli: Marco Kleinen, Matteo Waem. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-7.

MVV
46′ Bill Lathouwers
Doke Schmidt45′
35′ Oussama Zamouri
Jasper ter Heide
Jérôme Déom
Mees Hoedemakers  22′
83′ Zachary Swanson
Jamie Jacobs  51′ 68′
45′ Thibaut Van Acker
Robin Maulun  19′
57′ Joy-Lance Mickels
Jarchinio Angelo Roberto Antonia  67′, 76′ 79′
 45′ (k.) 72′ Joeri Schroijen
Robert Mühren  27′, 38′ 79′
84′ Koen Kostons
Issa Kallon45′ 68′
46′ Mike Havekotte
Mitchel Paulissen68′
84′ Matteo Waem
Jhondly van der Meer79′
83′ Marco Kleinen
Giovanni Korte
35′ Gaston Salasiwa
Ragnar Oratmangoen79′
57′ Jelle Duin
Maarten Pouwels79′

Zespół SC Cambuur zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał 15 celnych strzałów.

Drużyna MVV zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.