Liga holenderska - 2. kolejka Eerste Divisie: MVV - BV De Graafschap 0-3 (0-2)

16 sierpnia na De Geusselt w Maastrichcie odbyło się starcie 2. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami MVV i Graafschap. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Graafschap 3-0. Na stadionie zasiadło 3 919 widzów.

R. Seuntjens 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 28 razy. Jedenastka Graafschap wygrała aż 16 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Toine van Huizen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Graafschap, zdobywając bramkę w 27. minucie meczu. W zdobyciu bramki pomógł Gregor Breinburg.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Graafschap w 35. minucie spotkania, gdy Youssef El Jebli strzelił drugiego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Ralf Seuntjens.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna MVV rozpoczęła w zmienionym składzie, za Koena Kostonsa wszedł Shermaine Martina. W 58. minucie Natanaël Frenoy został zastąpiony przez Marnicka Vermijla.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Pieter Nys z jedenastki gospodarzy. Była to 70. minuta starcia. W 71. minucie Joshua Holtby został zmieniony przez Gavina Vlijtera, co miało wzmocnić zespół MVV. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohameda Hamdaouiego na Jeremy'ego Helmera oraz Jordego Tutuarimę na Rolanda Baasa. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Graafschap doszło do zmiany. Jasper van Heertum wszedł za Javiera Veta.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej pierwszej minucie meczu wynik ustalił Ralf Seuntjens. Asystę przy bramce zaliczył Youssef El Jebli.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Leeroy Owusu
58′ Natanaël Frenoy
Jordy Tutuarima75′
Enes Mahmutovic
Ted van de Pavert
Luc Mares
Toine Daniël van Huizen  27′
71′ Joshua Holtby
Javier Vet84′
Jérôme Déom
Gregor Breinburg
70′ Pieter Nys
Youssef El Jebli  35′
Anthony van den Hurk
Jesse Schuurman
Joeri Schroijen
Ralf Seuntjens  90′
46′ Koen Kostons
Jasper van Heertum84′
58′ Marnick Vermijl
Jeremy Helmer75′
Nino Everaers
Stef Nijland
46′ Shermaine Martina
Jordy Thomassen
Tim Zeegers

71′ Gavin Vlijter

Arbiter nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom MVV pokazał jedną żółtą.