Liga holenderska - 2. kolejka Eerste Divisie: FC Volendam - Roda Kerkrade 4-0 (3-0)

W spotkaniu 2. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 16 sierpnia, drużyna Volendamu wysoko wygrała z Rodą 4-0 (3-0). Mecz na Kras Stadion obejrzało 3 380 widzów.

2. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-08-16 20:00 | Stadion: Kras Stadion | Widzów: 3380 | Arbiter: M. van den Kerkhof
M. Kaars 90'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Volendamu w 19. minucie spotkania, gdy Zakaria El Azzouzi zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Jari Vlak.

W 29. minucie kartkę obejrzał Jari Vlak z drużyny gospodarzy.

Jedenastka Rody ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Jari Vlak. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Nick Doodeman.

Niedługo później Nick Doodeman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Volendamu, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu. Asystę przy golu zaliczył Joey Veerman.

Na drugą połowę drużyna Rody wyszła w zmienionym składzie, za Marta Remansa, Ba-Muakę Simakalę weszli Ike Ugbo, Ivan Prtajin. W pierwszych minutach drugiej połowy w jedenastce Volendamu doszło do zmiany. Mohamed Betti wszedł za Noaha Fadigę.

W 68. minucie Derry Murkin został zmieniony przez Martijna Kaarsa. W 82. minucie w zespole Volendamu doszło do zmiany. Nick Runderkamp wszedł za Zakarię El Azzouziego.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Martijn Kaars. Bramka padła po podaniu Nicka Doodemana.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Juan Gerardo Ramírez Alonso
49′ Noah Fadiga
Robert Klaasen
 39′ 29′ Jari Vlak
Nicky Souren
 45′ Nick Doodeman
Jordy Croux
 19′ 82′ Zakaria El Azzouzi
Mart Remans46′
68′ Derry John Murkin
Timothy Durwael
49′ Mohamed Betti
Fons Flapper
Brian Plat
Roland Romario Alberg
82′ Nick Runderkamp
Livio Milts
Gerry Vlak
Safouane Ahidar
68′  90′ Martijn Kaars
Ivan Prtajin46′

Ike Ugbo46′

Jedenastka Volendamu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Volendamu przyznał jedną żółtą.

Drużyna Volendamu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.