Liga holenderska - 2. kolejka Eerste Divisie: FC Eindhoven - SC Telstar 2-3 (0-1)

W pojedynku 2. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 5 września, drużyna FC Eindhoven przegrała z Telstarem 2-3 (0-1). Mecz na Jan Louwers Stadion obejrzało 746 widzów.

2. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2020-09-05 16:30 | Stadion: Jan Louwers Stadion | Widzów: 746 | Arbiter: L. Gerrets
S. Pattynama 64',70'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 48 spotkań jedenastka FC Eindhoven wygrała 21 razy i zanotowała 17 porażek oraz 10 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszych minutach spotkania kartkę otrzymał Glynor Plet z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Telstaru w 30. minucie spotkania, gdy Ilias Bronkhorst strzelił pierwszego gola. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Welat Cagro.

W 40. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Svena van Doorma z Telstaru, a w 44. minucie Ikera Poza z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Telstaru.

Drugą połowę jedenastka FC Eindhoven rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dica Japa wszedł Pieter Bogaers.

Piłkarze FC Eindhoven odpowiedzieli strzeleniem gola. W 46. minucie Hugo Botermans wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Kaj de Rooij.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę FC Eindhoven przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Kaj de Rooij.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 64. minucie bramkę wyrównującą zdobył Shayne Pattynama. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Yaël Liesdek.

Trener Telstaru postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Yaëla Liesdeka i na pole gry wprowadził napastnika Richelora Sprangersa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Redouan El Yaakoubi, zawodnik Telstaru.

W 70. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Shayne Pattynama z Telstaru. W 71. minucie arbiter pokazał kartkę Kajowi de Rooijowi, piłkarzowi gospodarzy.

W 75. minucie za Maartena Peijnenburga wszedł Alef Joao. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia przyznał kartkę Mawounie Amevorowi z FC Eindhoven. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-3.

Jasper Schendelaar
90′ Mawouna Kodjo Amevor
Ilias Bronkhorst  30′
Bart Biemans
Benaissa Benamar
46′ Dico Chezarino Joey Jap Tjong
Redouan El Yaakoubi66′
75′ Maarten Peijnenburg
Shayne Pattynama  64′, 70′
44′ Iker Pozo La Rosa
Daniel Adshead90′
Lorenzo van Kleef
Welat Cagro79′
Jens van Son
Frank Korpershoek
 46′ Hugo Botermans
Yaël Liesdek65′
Jort van der Sande
Sven van Doorm40′
 53′ 71′ Kaj de Rooij
Glynor Plet5′
Jort Borgmans
Trevor Doornbusch
Thom Jonkerman
Abdel Mounaim El Ouazzane
46′ Pieter Bogaers
Roscello Vlijter
75′ Alef Jeronímo Joao

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom FC Eindhoven, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze gości obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Telstaru w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.