Liga holenderska - 2. kolejka Eerste Divisie: Alkmaar Zaanstreek II - SBV Excelsior 1-2 (0-1)

19 sierpnia na AFAS Trainingscomplex w Wijdewormer odbył się mecz 2. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami AZ II i Excelsioru. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Excelsioru 2-1. Spotkanie obejrzało 500 widzów.

2. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-08-19 20:00 | Stadion: AFAS Trainingscomplex | Widzów: 500 | Arbiter: E. Bijl
Jeffry Fortes 64'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut jedenastka Excelsioru zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu AZ II była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez drużynę Excelsioru w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy bramkę zdobył Thomas Verhaar. Asystę zaliczył Jeffry Fortes.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Excelsioru.

W 60. minucie Yukinari Sugawara został zmieniony przez Richonella Margareta. W 64. minucie w drużynie Excelsioru doszło do zmiany. Rai Vloet wszedł za Ahmada Mendesa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Excelsioru w 64. minucie spotkania, gdy Jeffry Fortes strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Joël Zwarts.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Excelsior: Sanderowi Fischerowi w 67. i Alessandrowi Damenowi w 68. minucie. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił z karnego Albert Gudmundsson. Między 70. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze AZ II: Kenzo Goudmijn, Mohamed Taabouni, na ich miejsce weszli: Peer Koopmeiners, Thijs Oosting. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Thomasa Verhaara, Robina van der Meera zajęli: Elías Omarsson, Thomas Oude.

W doliczonej czwartej minucie starcia arbiter ukarał kartką Dogucana Haspolata, zawodnika Excelsioru. Zespołowi AZ II zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Excelsioru.

Alessandro Damen68′
60′ Yukinari Sugawara
Luigi Bruins
70′ Mohamed Taabouni
Jeffry Fortes  64′
70′ Kenzo Goudmijn
Dogucan Haspolat90′
Tijjani Reijnders
Thomas Verhaar  31′ 77′
Ferdy Druijf
Joël Zwarts
 69′ (k.) Albert Guðmundsson
Ahmad Mendes Moreira64′
Mees Bakker
Maarten de Fockert
Maxim Gullit
Thomas Oude Kotte88′
70′ Peer Koopmeiners
Niek den Heeten
70′ Thijs Oosting
Dave van Delft
60′ Richonell Margaret

Jedenastka Excelsioru zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 13 celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał piłkarzy AZ II żadną kartką, natomiast zawodnikom gości wręczył trzy żółte.