Liga holenderska - 2. kolejka Eerste Divisie: AFC Ajax II - NEC Nijmegen 3-3 (1-2)

19 sierpnia na Sportpark De Toekomst w Duivendrecht odbyło się spotkanie 2. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Ajaksu II i Nijmegenu. Pojedynek zakończył się remisem 3-3. Mecz obejrzało 900 widzów.

2. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-08-19 20:00 | Stadion: Sportpark De Toekomst | Widzów: 900 | Arbiter: L. Gerrets
J. Kvída 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Lassina Traore.

W 17. minucie Danilo został zastąpiony przez Quintena Madura.

Zespół Nijmegenu wyrównał wynik meczu. W 21. minucie Sven Braken wyrównał wynik meczu. Asystę przy bramce zaliczył Randy Wolters.

Niedługo później Anthony Musaba wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nijmegenu, strzelając kolejnego gola w 38. minucie starcia. Ponownie do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Randy Wolters.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Anthony Musaba z zespołu gości. Była to 46. minuta meczu. Drugą połowę drużyna Ajaksu II rozpoczęła w zmienionym składzie, za Deana Solomonsa wszedł Neraysho Kasanwirjo.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Ajaksu II przyniosły efekt bramkowy. W 54. minucie wyrównującą bramkę dla drużyny gospodarzy zdobył Victor Jensen. Przy zdobyciu bramki pomógł Quinten Maduro.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Ryan Gravenberch.

W 69. minucie Randy Wolters został zmieniony przez Mike'a Ndayishimiyego, a za Svena Brakena wszedł na boisko Ole ter Haar, co miało wzmocnić zespół Nijmegenu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kennetha Taylora na Alexisa Méndeza. Trener Nijmegenu postanowił zagrać agresywniej. W 81. minucie zmienił pomocnika Jellerta van Landschoota i na pole gry wprowadził napastnika Aymena Selloufa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia sędzia wskazał na jedenasty metr, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją i obronił strzał przeciwnika. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała jedenastka Ajaksu II.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. Trzy minuty później wynik ustalił Josef Kvída.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-3.

Josef Kvída  90′
46′ Dean Solomons
Terry Lartey Sanniez
Jasper ter Heide
Cas Odenthal
 64′ Ryan Jiro Gravenberch
Mart Dijkstra
 54′ 90′ (k.) Victor Christoffer Jensen
Tom van de Looi
81′ Kenneth Ina Dorothea Taylor
Jellert van Landschoot81′
Nicolas-Gerrit Kühn
Randy Wolters69′
 6′ Lassina Chamste Soudine Franck Traoré
Sven Braken  21′ 79′
17′ Danilo Pereira da Silva
Anthony Musaba  38′ 46′
Issam El Maach
Alessio Budel
46′ Neraysho Kasanwirjo
Job Schuurman
81′ Alex Méndez
Frank Sturing
17′ Quinten Ryan Timber