Liga holenderska - 18. kolejka Eerste Divisie: FC Dordrecht - SC Cambuur Leeuwarden 2-4 (1-4)

W pojedynku 18. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 6 grudnia, zespół Dordrechtu przegrał ze SC Cambuur 2-4 (1-4). Mecz na Riwal Hoogwerkers Stadion obejrzało 1 578 widzów.

18. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-12-06 20:00 | Stadion: Riwal Hoogwerkers Stadion | Widzów: 1578 | Arbiter: J. Kooij
K. van der Kaap 39'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 41 meczów jedenastka SC Cambuur wygrała 26 razy i zanotowała 11 porażek oraz cztery remisy.

Już w pierwszych minutach jedenastka SC Cambuur próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SC Cambuur w 22. minucie spotkania, gdy Robin Maulun zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał David Sambissa ze SC Cambuur. Była to 23. minuta meczu.

Zawodnicy Dordrechtu odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 24. minucie Marques wyrównał wynik meczu z karnego. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Prawie natychmiast Mees Hoedemakers wywołał eksplozję radości wśród kibiców SC Cambuur, zdobywając kolejną bramkę w 29. minucie starcia. Przy strzeleniu gola asystował Doke Schmidt.

Zespół Dordrechtu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 39. minucie na listę strzelców wpisał się Kellian van der Kaap.

W 43. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Robin Maulun ze SC Cambuur. W zdobyciu bramki pomógł Jamie Jacobs.

Trener SC Cambuur postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Stanley Akoy, a murawę opuścił Robin Maulun. Chwilę później trener Dordrechtu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Dwayne'a Greena. Na boisko wszedł Thomas Kok, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Dordrechtu doszło do zmiany. Thomas Schalekamp wszedł za Marquesa. W 76. minucie Anass Achahbar został zastąpiony przez Quincy'ego Hogestegera. W 82. minucie kartką został ukarany Brandon Ormonde-Ottewill, zawodnik gospodarzy.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W samej końcówce pojedynku wynik ustalił Stef Gronsveld. Asystę przy golu zanotował Jordy Wehrmann.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-4.

David Sambissa23′
 89′ Stef Gronsveld
Doke Schmidt
Fabian Maria Lago Vilela de Abreu
Erik Schouten
82′ Brandon Rutherford Ormonde-Ottewill
Kellian van der Kaap  39′
67′ Dwayne Green
Robin Maulun  22′, 43′ 66′
 24′ (k.) 72′ Pedro David Rosendo Marques
Robert Mühren83′
76′ Anass Achahbar
Finn Berk
67′ Thomas Kok
Calvin Leonardus Mac-Intosch
Nelson Amadin
Stanley Akoy66′
76′ Quincy Hogesteger
Daniel Bouman
72′ Thomas Schalekamp
Delano Ladan83′

Ragnar Oratmangoen77′

Zespół SC Cambuur był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.