Liga holenderska - 18. kolejka Eerste Divisie: FC Den Bosch - BV De Graafschap 2-2 (0-0)

6 grudnia na Stadionie De Vliert w 's-Hertogenbosch odbyło się starcie 18. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Den Bosch i Graafschap. Mecz zakończył się remisem 2-2. Na stadionie stawiło się 3 123 widzów.

18. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-12-06 20:00 | Stadion: Stadion De Vliert | Widzów: 3123 | Arbiter: E. van de Graaf
R. Seuntjens 53'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 spotkań zespół Graafschap wygrał 12 razy i zanotował osiem porażek oraz siedem remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 33. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kevina Felidę z Den Bosch, a w 45. minucie Jeremy'ego Helmera z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Graafschap w 50. minucie spotkania, gdy Daryl van Mieghem zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Ralf Seuntjens.

W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Javierowi Vetowi z Graafschap.

Prawie natychmiast Ralf Seuntjens wywołał eksplozję radości wśród kibiców Graafschap, strzelając kolejnego gola w 53. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Leeroy Owusu.

Piłkarze Den Bosch szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 55. minucie na listę strzelców wpisał się Paco van Moorsel. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Ruben Rodrigues.

Po godzinie gry kartkę dostał Toine van Huizen, zawodnik Graafschap. Na murawie, jak to często zdarzało się Graafschap w tym sezonie, pojawił się Jasper van Heertum, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 76. minucie Mohameda Hamdaouiego.

Jedenastka Graafschap niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 23 minuty, drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Leo Väisänen. W 84. minucie Oussama Bouyaghlafen został zmieniony przez Abdulsameda Abdullahiego.

W 89. minucie w zespole Den Bosch doszło do zmiany. Declan Lambert wszedł za Azzedine Dkidaka. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Leeroy Owusu
89′ Azzedine Dkidak
Jordy Tutuarima
Stefan Ivov Velkov
Ted van de Pavert
 78′ Leo Väisänen
Toine Daniël van Huizen61′
Danny Verbeek
Jeremy Helmer45′
 55′ Paco van Moorsel
Branco van den Boomen
33′ Kevin Felida
Javier Vet51′
Jens van Son
Daryl van Mieghem  50′
84′ Oussama Bouyaghlafen
Nick van den Dam
89′ Declan Lambert
Roland Baas
Robin Voets
Jasper van Heertum76′
84′ Abdulsamed Abdullahi