Liga holenderska - 18. kolejka Eerste Divisie: Almere City FC - TOP Oss 3-0 (1-0)

W pojedynku 18. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 6 grudnia, zespół Almere zwyciężył z FC Oss 3-0 (1-0). Mecz na Yanmar Stadion obejrzało 1 626 widzów.

L. Piqué 85' (samob.)

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 meczów jedenastka Almere wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz trzy remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Thomas Verheydt wywołał eksplozję radości wśród kibiców Almere, strzelając gola w czwartej minucie meczu.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom FC Oss: Rickowi Stuijowi w 42. i Hennosowi Asmelashowi w 45. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Almere.

W 62. minucie Sjoerd Overgoor zastąpił Oliviera Rommensa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Almere w 65. minucie spotkania, gdy Nick Venema zdobył drugą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Damon Mirani.

Chwilę później trener Almere postanowił wzmocnić formację obronną i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Radinia Balkera. Na boisko wszedł Bart Meijers, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie w zespole Almere doszło do zmiany. Anass Ahannach wszedł za Ricarda Kipa. A kibice FC Oss nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yusufa Çelika. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Cas Peters.

W 78. minucie Thomas Verheydt został zmieniony przez Meesa Kaandorpa, co miało wzmocnić drużynę Almere. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dennisa Hettingę na Danzella Gravenbercha. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Lorenzo Piqué z jedenastki gości. Była to 83. minuta pojedynku. W 84. minucie karnego dla Almere nie wykorzystał Nick Venema. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

W 85. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik FC Oss Lorenzo Piqué. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Damien Perquis
66′ Radinio Roberto Balker
Rick Stuij van den Herik42′
66′ Ricardo Kip
Giovanni Büttner
Youri Loen
Lion Kaak
 65′ 84′ (k.) Nick Venema
Sjoerd Overgoor62′
 4′ 78′ Thomas Verheydt
Levi Opdam
66′ Bart Meijers
Jordie Briels
66′ Anass Ahannach
Lars Hutten
78′ Mees Kaandorp
Pieter Langedijk

Enzo Stroo

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom FC Oss pokazał trzy żółte.