Liga holenderska - 17. kolejka Eerste Divisie: SC Cambuur - AZ II 3-1 (2-1)

29 listopada na Cambuurstadion w Leeuwarden odbył się pojedynek 17. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami SC Cambuur i AZ II. Mecz zakończył się zwycięstwem SC Cambuur 3-1. Starcie obejrzało 7 532 widzów.

Félix Correia 3'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół SC Cambuur wygrał aż trzy razy, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W trzeciej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Félix Correia. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedenastka gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 19. minucie gola wyrównującego strzelił Stanley Akoy. Przy zdobyciu bramki pomógł Robert Mühren.

Szybko po stracie bramki zespół gospodarzy pokazał swoją wyższość. W 21. minucie Issa Kallon dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę zanotował Stanley Akoy.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 58. minucie Richonell Margaret został zastąpiony przez Richarda Sedláčeka. Chwilę później trener AZ II postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Henriego Weigelta. Na boisko wszedł Joey Jacobs, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Chwilę później trener SC Cambuur postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Ragnar Oratmangoen, a murawę opuścił Mitchel Paulissen. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Joerie Churchowi z AZ II. Była to 70. minuta starcia.

Zespół AZ II ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 76. minucie wynik ustalił Robert Mühren. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 14 zdobytych bramek. Asystę przy golu zaliczył Ragnar Oratmangoen.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Tijjani Reijnders
66′ Mitchel Paulissen
Kenzo Goudmijn
 19′ Stanley Akoy
Peer Koopmeiners
Mees Hoedemakers
Thijs Oosting
Robin Maulun
Mohamed Taabouni
 76′ 85′ Robert Mühren
Félix Alexandre Andrade Sanches Correia  3′
 21′ 80′ Issa Kallon
Richonell Margaret58′
Pieter Bos
Beau Reus
Peter van der Vlag
Joey Jacobs62′
80′ Alex Bangura
Robin Lathouwers
Kellian van der Kaap
Richard Sedláček58′
Daniel Bouman
Des Kunst
85′ Delano Ladan
Keyennu Lont
66′ Ragnar Oratmangoen

Sędzia nie ukarał piłkarzy SC Cambuur żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Jedenastka SC Cambuur w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.