Liga holenderska - 17. kolejka Eerste Divisie: NAC Breda - MVV 2-0 (1-0)

29 listopada na Rat Verlegh Stadion w Bredzie odbyło się spotkanie 17. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami NAC i MVV. Starcie zakończyło się zwycięstwem NAC 2-0. Mecz obejrzało 17 521 widzów.

17. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-11-29 20:00 | Stadion: Rat Verlegh Stadion | Widzów: 17521 | Arbiter: C. Bax
NAC Breda
MVV
2
0
H. Dogan 31'
L. Ilić 88'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 pojedynków zespół MVV wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż siedem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom MVV: Koenowi Kostonsowi w 22. i Enesowi Mahmutovicowi w 29. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy NAC w 31. minucie spotkania, gdy Huseyin Dogan zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu NAC.

W 64. minucie Koen Kostons zastąpił Jérôme'a Deoma. W 66. minucie w drużynie NAC doszło do zmiany. Kingsley van Anholt wszedł za Mounira El Allouchiego.

Trener NAC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sydneya van Hooijdonka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż pięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Finn Stokkers. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić drugą bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie NAC doszło do zmiany. Andrija Filipović wszedł za Huseyina Dogana. Po chwili trener MVV postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Nino Everaers, a murawę opuścił Shermar Martina.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 88. minucie wynik ustalił Luka Ilić. Bramka padła po podaniu Andrii Filipovicia.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Luc Mares
66′ Mounir El Allouchi
Shermar Donald Emigdio Martina86′
 88′ Luka Ilić
Joshua Holtby
Jordan van der Gaag
Thibaut Van Acker
Arno Verschueren
Thijmen Goppel
66′ Finn Stokkers
Anthony van den Hurk
Othmane Boussaid
Joeri Schroijen
 31′ (k.) 80′ Huseyin Dogan
Facundo Bonifazi Castro
66′ Kingsley Pele van Anholt
Natanaël Frenoy
Jan Paul van Hecke
Marnick Vermijl
80′ Andrija Filipović
Jérôme Déom64′
Boris Kudimbana
Nino Everaers86′
66′ Sydney van Hooijdonk
Serhat Kot

Shermaine Martina

Urho Nissilä

Sędzia nie ukarał zawodników NAC żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół MVV w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.