Liga holenderska - 17. kolejka Eerste Divisie: FC Volendam - NEC Nijmegen 3-1 (2-0)

29 listopada na Kras Stadion odbył się pojedynek 17. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Volendamu i Nijmegenu. Mecz zakończył się zwycięstwem Volendamu 3-1. Na stadionie stawiło się 4 145 widzów.

J. van Landschoot 47'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Zespół Nijmegenu wygrał aż 12 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Volendamu w 18. minucie spotkania, gdy Kevin Visser zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Derry Murkin.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Jonathanowi Okicie z Nijmegenu. Była to 22. minuta spotkania.

Jedenastka Nijmegenu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 29. minucie wynik na 2-0 podwyższył Martijn Kaars. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Gijs Smal.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 47. minucie bramkę kontaktową zdobył Jellert van Landschoot. Asystę przy golu zaliczył Jonathan Okita.

W 57. minucie za Marca Tola wszedł Francesco Antonucci. Trener Nijmegenu postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Toma van de Looiego i na pole gry wprowadził napastnika Ole ter Haara, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 76. minucie Mart Dijkstra został zmieniony przez Toma Overtooma, a za Basa Kuipersa wszedł na boisko Etien Velikonja, co miało wzmocnić drużynę Nijmegenu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Derry'ego Murkina na Ibrahima El Kadiriego.

W 78. minucie kartkę obejrzał Noah Fadiga z jedenastki gospodarzy. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w zespole Volendamu doszło do zmiany. Brian Plat wszedł za Nicka Doodemana.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Ibrahim El Kadiri. Asystę zanotował Francesco Antonucci.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Mattijs Branderhorst
78′ Noah Fadiga
Bas Edo Kuipers82′
Gijs Smal
Josef Kvída
57′ Marco Tol
Rens van Eijden
Mickey van de Ven
Bart van Rooij
Alex Plat
Zian Flemming
 18′ Kevin Visser
Mart Dijkstra76′
Jari Vlak
Tom van de Looi66′
84′ Nick Doodeman
Jellert van Landschoot  47′
 29′ Martijn Kaars
Anthony Musaba
76′ Derry John Murkin
Terry Lartey Sanniez
84′ Brian Plat
Cas Odenthal
57′ Francesco Antonucci
Ole ter Haar Romeny66′
76′  90′ Ibrahim El Kadiri
Aymen Sellouf
Darius Johnson
Etien Velikonja82′

Randy Wolters

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.