Liga holenderska - 17. kolejka Eerste Divisie: FC Utrecht II - Almere City FC 3-1 (1-0)

2 grudnia na Stadionie Galgenwaard odbyło się starcie 17. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Utrechtu II i Almere. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Utrechtu II 3-1. Na stadionie zasiadło 400 widzów.

17. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-12-02 20:00 | Stadion: Sportcomplex Zoudenbalch 1e veld | Widzów: 400 | Arbiter: R. Hensgens
N. Venema 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna Almere wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W ósmej minucie bramkę zdobył Václav Černý. Przy strzeleniu gola asystował Justin Lonwijk.

W 25. minucie sędzia pokazał kartkę Bartowi Meijersowi, zawodnikowi gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Utrechtu II.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Christopher Mamengi z Utrechtu II. Była to 52. minuta meczu. Trener Almere postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Nick Venema, a murawę opuścił James Efmorfidis. Nick Venema spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego trzeci gol w tegorocznych rozgrywkach.

Dopiero w drugiej połowie Issah Abass wywołał eksplozję radości wśród kibiców Utrechtu II, zdobywając kolejną bramkę w 67. minucie starcia. To już trzecie trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Jonas Arweiler.

W 68. minucie Thomas Verheydt zastąpił Nieka Vossebelta. Po chwili trener Utrechtu II postanowił wzmocnić formację obronną i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Christophera Mamengiego. Na boisko wszedł Junior van der Velden, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie Jonas Arweiler został zmieniony przez Jeredego Hiltermana, co miało wzmocnić drużynę Utrechtu II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Shayona Harrisona na Meesa Kaandorpa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 88. minucie na listę strzelców wpisał się Odysseus Velanas. Sytuację bramkową stworzył Václav Černý.

W samej końcówce spotkania w jedenastce Utrechtu II doszło do zmiany. Rida El Barjiji wszedł za Justina Lonwijka.

Zawodnicy Almere szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry pierwszą bramkę dla piłkarzy gości zdobył Nick Venema. Asystę przy golu zaliczył Mees Kaandorp.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Delvechio Blackson
52′ 78′ Christopher Emanuel Mamengi
Faris Hammouti
Tommy St. Jago
Bart Meijers25′
Giovanni Troupée
Damon Mirani
89′ Justin Lonwijk
Anwar Bensabouh
 88′ Odysseus Velanas
Youri Loen
 8′ Václav Černý
Shayon Harrison82′
78′ Jonas Arweiler
Thomas Verheydt68′
 67′ Issah Abass
Timo Plattel
78′ Junior van der Velden
Radinio Roberto Balker
89′ Rida El Barjiji
Ezra Hoogenboom
Davy Johannes Andreas van den Berg
Ruggero Mannes
Hicham Acheffay
Anass Ahannach
78′ Jeredy Hilterman
Ricardo Kip
Eros Maddy
Niek Vossebelt68′

Mees Kaandorp82′

Nick Venema61′  90′

Przewaga drużyny Almere w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.