Liga holenderska - 17. kolejka Eerste Divisie: BV De Graafschap - Go Ahead Eagles 1-1 (0-0)

W spotkaniu 17. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 1 grudnia, drużyna Graafschap zremisowała z Eaglesem 1-1 (0-0). Mecz na Stadionie De Vijverberg w Doetinchem obejrzało 11 123 widzów.

17. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-12-01 14:30 | Stadion: Stadion De Vijverberg | Widzów: 11123 | Arbiter: B. Nijhuis
BV De Graafschap
Go Ahead Eagles
1
1
R. Seuntjens 83'
E. Lieftink 48'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków zespół Graafschap wygrał 10 razy i zanotował sześć porażek oraz pięć remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Niedługo po przerwie drużyna gości pokazała swoją wyższość. W 48. minucie Elmo Lieftink dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 61. minucie w drużynie Graafschap doszło do zmiany. Stef Nijland wszedł za Franka Olijvego. A kibice Eaglesu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adriana Edqvista. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Martijn Berden. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na osiem minut przed zakończeniem meczu, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny gości: Hobiemu Verhulstowi i Jeroenowi Veldmatemu. W 83. minucie wyrównującą bramkę dla jedenastki gospodarzy zdobył z rzutu karnego Ralf Seuntjens. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 89. minucie Antoine Rabillard został zastąpiony przez Maeckiego Ngombę. W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Jordy Tutuarima, zawodnik gospodarzy. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Sam Beukema
90′ Jordy Tutuarima
Elso Brito
Ted van de Pavert
Jenthe Mertens
Toine Daniël van Huizen
Jeroen Veldmate82′
61′ Frank Olijve
Jaroslav Navrátil
 83′ (k.) Ralf Seuntjens
Gino Bosz
61′ Stef Nijland

Maarten Pouwels

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze Graafschap otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił jednego gracza. Natomiast drużyna Eaglesu w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.