Liga holenderska - 16. kolejka Eerste Divisie: SBV Excelsior - FC Volendam 1-2 (0-2)

22 listopada na Van Donge & De Roo Stadion w Rotterdamie odbył się mecz 16. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Excelsioru i Volendamu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Volendamu 2-1. Na stadionie zasiadło 3 504 widzów.

16. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-11-22 20:00 | Stadion: Van Donge & De Roo Stadion | Widzów: 3504 | Arbiter: P. Van Boekel
D. Murkin 32'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Drużyna Excelsioru wygrała aż 14 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko osiem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Volendamu w 11. minucie spotkania, gdy Martijn Kaars strzelił pierwszego gola. To już piąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Nick Doodeman.

Zespół Excelsioru ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Derry Murkin. Przy strzeleniu gola pomagał Kevin Visser.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Noah Fadiga z jedenastki gości. Była to 38. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Excelsioru wyszedł w zmienionym składzie, za Stijna Meijera, Ahmada Mendesa weszli Sander Fischer, Jeffry Fortes. W 62. minucie za Thomasa Verhaara wszedł Joël Zwarts.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jeffry Fortes wywołał eksplozję radości wśród kibiców Excelsioru, strzelając gola w 70. minucie starcia. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Dogucana Haspolata.

Chwilę później trener Volendamu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Jariego Vlaka. Na boisko wszedł Gerry Vlak, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 90. minucie w jedenastce Volendamu doszło do zmiany. Nick Runderkamp wszedł za Kevina Vissera. Drużynie Excelsioru zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Volendamu.

Kevin Visser90′
46′ Stijn Meijer
Jari Vlak75′
46′ Ahmad Mendes Moreira
Nick Doodeman
Elías Már Omarsson
Martijn Kaars  11′
62′ Thomas Verhaar
Derry John Murkin  32′
Maarten de Fockert
Barry Lauwers
Tuana Ozdemir
Stan Zoetebier
46′ Sander Fischer
Samir Ben Sallam
46′  70′ Jeffry Fortes
Nick Runderkamp90′
62′ Joël Zwarts
Gerry Vlak75′

Ibrahim El Kadiri

Darius Johnson

Sędzia nie ukarał zawodników Excelsioru żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna Excelsioru w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.