Liga holenderska - 16. kolejka Eerste Divisie: MVV - TOP Oss 4-0 (2-0)

W spotkaniu 16. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 22 listopada, zespół MVV wysoko wygrał z FC Oss 4-0 (2-0). Mecz na De Geusselt w Maastrichcie obejrzało 3 210 widzów.

J. Schroijen 74'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 39 starć drużyna FC Oss wygrała 17 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach starcia bramkę zdobył Thijmen Goppel. Przy zdobyciu bramki pomógł Raoul Last.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna MVV , strzelając kolejnego gola. W 27. minucie wynik na 2-0 podwyższył Anthony van den Hurk. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Thijmena Goppla.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice FC Oss nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pietera Langedijka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Cas Peters.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy MVV w 68. minucie spotkania, gdy Luc Mares zdobył trzecią bramkę. W 73. minucie za Sjoerda Overgoora wszedł Enzo Stroo.

Niedługo później Joeri Schroijen wywołał eksplozję radości wśród kibiców MVV, strzelając kolejnego gola w 74. minucie spotkania. Asystę zanotował Joshua Holtby.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Lorenzo Piqué
 68′ Luc Mares
Lion Kaak
 5′ Thijmen Goppel
Sjoerd Overgoor73′
 27′ Anthony van den Hurk
Olivier Rommens
 74′ 80′ Joeri Schroijen
Philippe Rommens
78′ Koen Kostons
Dennis Hettinga
78′ Jérôme Déom
Levi Opdam
80′ Nino Everaers