Liga holenderska - 16. kolejka Eerste Divisie: FC Utrecht II - Alkmaar Zaanstreek II 2-1 (2-1)

W starciu 16. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 22 listopada, zespół Utrechtu II wygrał z AZ II 2-1 (2-1). Mecz na Stadionie Galgenwaard obejrzało 458 widzów.

16. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-11-22 20:00 | Stadion: Stadion Galgenwaard | Widzów: 458 | Arbiter: S. Dröge
R. Sedláček 37'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Utrechtu II wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Utrechtu II w 15. minucie spotkania, gdy Tommy St. Jago strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Odysseus Velanas.

W 26. minucie kartkę dostał Henri Weigelt z zespołu gości.

Drużyna AZ II ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Justin Lonwijk. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Jonas Arweiler.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Richard Sedláček. Asystę przy bramce zanotował Félix Correia.

W 43. minucie sędzia ukarał kartką Mohameda Mallahiego, piłkarza Utrechtu II. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

W 59. minucie Henri Weigelt został zastąpiony przez Joeya Jacobsa. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w zespole AZ II doszło do zmiany. Des Kunst wszedł za Richonella Margareta.

Na murawie, jak to często zdarzało się Utrechtowi II w tym sezonie, pojawił się Junior van der Velden, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 66. minucie Tommy'ego St. Jagę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom AZ II: Joeyowi Jacobsowi w 81. i Richardowi Sedláčekowi w 82. minucie. Drużynie AZ II zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Utrechtu II.

Joerie Church
78′ Sylian Aldren Mokono
Maxim Gullit
 15′ 66′ Tommy St. Jago
Henri Weigelt26′ 59′
 34′ Justin Lonwijk
Richard Sedláček  37′ 82′
Odysseus Velanas
Kenzo Goudmijn
43′ Mohamed Mallahi
Thijs Oosting
Jonas Arweiler
Tijjani Reijnders
66′ Eros Maddy
Richonell Margaret60′
Mitchell van Rooijen
Félix Alexandre Andrade Sanches Correia
Joey Houweling
Beau Reus
66′ Junior van der Velden
Fons Gemmel
Robin Zwartjens
Joey Jacobs59′ 81′
78′ Tim Brinkman
Iman Griffith
Giovanni de la Vega
Des Kunst60′
Rayan El Azrak
Keyennu Lont
Davy Johannes Andreas van den Berg

66′ Hicham Acheffay

Jeredy Hilterman

Przewaga drużyny AZ II w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Utrechtu II, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Jedenastka Utrechtu II w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.