Liga holenderska - 16. kolejka Eerste Divisie: FC Eindhoven - SC Cambuur Leeuwarden 0-3 (0-0)

W meczu 16. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 22 listopada, jedenastka FC Eindhoven przegrała ze SC Cambuur 0-3 (0-0). Mecz na Jan Louwers Stadion obejrzało 2 192 widzów.

16. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-11-22 20:00 | Stadion: Jan Louwers Stadion | Widzów: 2192 | Arbiter: M. van den Kerkhof
M. Paulissen 68'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 36 spotkań drużyna SC Cambuur wygrała 13 razy i zanotowała tyle samo porażek oraz 10 remisów.

Od pierwszych minut drużyna SC Cambuur zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki FC Eindhoven była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 30. minucie Collin Seedorf został zastąpiony przez Valentina Vermeulena.

Między 36. a 43. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener SC Cambuur postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Mitchel Paulissen, a murawę opuścił Ragnar Oratmangoen. Mitchel Paulissen spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego pierwszy gol w tegorocznych rozgrywkach.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SC Cambuur w 46. minucie spotkania, gdy Calvin Mac-Intosch zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Mees Hoedemakers.

Jedenastka FC Eindhoven ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 51. minucie wynik na 0-2 podwyższył Robert Mühren. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Issa Kallon.

Niedługo później trener FC Eindhoven postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Alvina Danielsa. Na boisko wszedł Marcelo Lopes, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 64. minucie w jedenastce FC Eindhoven doszło do zmiany. Flor Van den Eynden wszedł za Maartena Peijnenburga.

Niedługo później Mitchel Paulissen wywołał eksplozję radości wśród kibiców SC Cambuur, zdobywając kolejną bramkę w 68. minucie spotkania. Asystę przy golu zanotował Stanley Akoy.

W 73. minucie sędzia przyznał kartkę Stanleyowi Akoyowi z zespołu gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Calvin Leonardus Mac-Intosch  46′
30′ Collin Seedorf
David Sambissa88′
Samy Bourard
Doke Schmidt43′
Karim Essikal
Erik Schouten
36′ Cas Faber
Stanley Akoy73′
Moses Makasi
Mees Hoedemakers
64′ Maarten Peijnenburg
Robin Maulun
63′ Alvin Daniels
Ragnar Oratmangoen46′
39′ Rigino Cicilia
Kellian van der Kaap
64′ Flor Van Den Eynden
Daniel Bouman
30′ Valentino Vermeulen
Mitchel Paulissen46′  68′
Byron Burgering
Delano Ladan81′
Youri Roseboom

63′ Marcelo André Veiga Lopes

Jedenastka SC Cambuur była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.