Liga holenderska - 16. kolejka Eerste Divisie: Almere City FC - FC Den Bosch 0-2 (0-1)

W pojedynku 16. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 22 listopada, zespół Almere przegrał z Den Bosch 0-2 (0-1). Mecz na Yanmar Stadion obejrzało 2 000 widzów.

Ruben Rodrigues 56'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 29 starć jedenastka Den Bosch wygrała 14 razy i zanotowała 10 porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Den Bosch w 15. minucie spotkania, gdy Jens van Son strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Danny Verbeek.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Leo Väisänenowi z drużyny gości. Była to 43. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Den Bosch.

Kibice Almere nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nicka Venemę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Torino Hunte.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Den Bosch, zdobywając kolejną bramkę. W 56. minucie pokonał bramkarza Ruben Rodrigues. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli. Przy zdobyciu bramki asystował Mats Deijl.

W 61. minucie Oussama Bouyaghlafen został zmieniony przez Abdulsameda Abdullahiego. W tej samej minucie Youri Loen został zmieniony przez Nieka Vossebelta, a za Jamesa Efmorfidisa wszedł na boisko Anass Ahannach, co miało wzmocnić zespół Almere. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rubena Rodriguesa na Declana Lamberta w czwartej minucie doliczonego czasu meczu. W 64. minucie kartkę obejrzał Delvechio Blackson z Almere.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Wouter van der Steen
64′ Delvechio Blackson
Danny Verbeek
61′ Youri Loen
Paco van Moorsel
Shayon Harrison
Kevin Felida
46′ Torino Hunte
Jens van Son  15′
75′ James Efmorfidis
Abdulsamed Abdullahi61′
75′ Anass Ahannach
Jerreau Farel Cairo
Ricardo Kip
Ryan Lambert
61′ Niek Vossebelt
Ringo Meerveld
Kenneth Aninkora
Lars Miedema
46′ Nick Venema

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Den Bosch w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.