Liga holenderska - 15. kolejka Eerste Divisie: TOP Oss - FC Volendam 1-2 (1-2)

W starciu 15. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 15 listopada, jedenastka FC Oss przegrała z Volendamem 1-2 (1-2). Mecz na Frans Heesen Stadion obejrzało 1 411 widzów.

15. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-11-15 20:00 | Stadion: Frans Heesen Stadion | Widzów: 1411 | Arbiter: J. van der Laan
M. Kaars 34'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Zespół Volendamu wygrał aż 22 razy, zremisował 10, a przegrał tylko cztery.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Philippe Rommens. Asystę zaliczył Giovanni Büttner.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Lorenzo Piqué z FC Oss. Była to 30. minuta pojedynku.

Piłkarze gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 30. minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Jelle Duin.

Szybko po stracie gola zespół gości pokazał swoją wyższość. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Martijn Kaars. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Gijs Smal.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna FC Oss wyszła w zmienionym składzie, za Larsa Huttena wszedł Cas Peters. Trener Volendamu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Mohameda Bettiego. Na boisko wszedł Noah Fadiga, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 68. minucie Nick Runderkamp został zmieniony przez Samira Ben Sallama. Trener FC Oss postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Yusufa Çelika i na pole gry wprowadził napastnika Enza Stroo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 76. minucie Niels Fleuren został zmieniony przez Pietera Langedijka, co miało wzmocnić jedenastkę FC Oss. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jelle'a Duina na Derry'ego Murkina.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Samirowi Ben Sallamowi, piłkarzowi gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Mohamed Betti64′
76′ Niels Fleuren
Gijs Smal
30′ Lorenzo Piqué
Marco Tol
Rick Stuij van den Herik
Mickey van de Ven
68′ Yusuf Cihat Çelik
Nick Doodeman
 6′ Philippe Rommens
Jelle Duin  30′ (k.) 84′
46′ Lars Hutten
Noah Fadiga64′
76′ Pieter Langedijk
Samir Ben Sallam68′ 90′
46′ Cas Peters
Gerry Vlak
68′ Enzo Stroo
Ibrahim El Kadiri

Darius Johnson

Derry John Murkin84′

Drużyna Volendamu była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.