Liga holenderska - 15. kolejka Eerste Divisie: SC Cambuur Leeuwarden - Almere City FC 3-1 (2-0)

17 listopada na Cambuurstadion w Leeuwarden odbył się mecz 15. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami SC Cambuur i Almere. Starcie zakończyło się zwycięstwem SC Cambuur 3-1. Na stadionie stawiło się 9 264 widzów.

S. Harrison 75'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 30 razy. Jedenastka SC Cambuur wygrała aż 18 razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SC Cambuur w 16. minucie spotkania, gdy Robert Mühren strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Jamie Jacobs.

Jedyną kartkę w meczu dostał Faris Hammouti z Almere. Była to 28. minuta pojedynku.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna SC Cambuur, zdobywając kolejną bramkę. W 34. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Jamie Jacobs. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Jarchinio Antonia.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 59. minucie Jarchinio Antonia zastąpił Ragnara Oratmangoena.

W 60. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jamie Jacobs ze SC Cambuur. Trener Almere wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Anassa Ahannacha. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Anwar Bensabouh. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić pierwszą bramkę.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Almere doszło do zmiany. Nick Venema wszedł za Jamesa Efmorfidisa.

Zawodnicy Almere odpowiedzieli strzeleniem gola. W 75. minucie bramkę pocieszenia zdobył Shayon Harrison. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Torino Hunte.

W 80. minucie w drużynie Almere doszło do zmiany. Niek Vossebelt wszedł za Youriego Loena. Chwilę później trener SC Cambuur postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Robina Mauluna. Na boisko wszedł Stanley Akoy, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu w jedenastce SC Cambuur doszło do zmiany. Delano Ladan wszedł za Roberta Mührena.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Anwar Bensabouh65′
 34′, 60′ Jamie Jacobs
Youri Loen80′
82′ Robin Maulun
Shayon Harrison  75′
59′ Jarchinio Angelo Roberto Antonia
Torino Hunte
 16′ 87′ Robert Mühren
Ruggero Mannes
82′ Stanley Akoy
Mitchel Willems
Mitchel Paulissen
Anass Ahannach65′
87′ Delano Ladan
Ricardo Kip
59′ Ragnar Oratmangoen
Niek Vossebelt80′

Kenneth Aninkora

Nick Venema65′

Drużyna SC Cambuur była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Almere przyznał jedną żółtą.