Liga holenderska - 15. kolejka Eerste Divisie: Alkmaar Zaanstreek II - BV De Graafschap 2-1 (0-1)

25 listopada na AFAS Trainingscomplex w Wijdewormer odbyło się spotkanie 15. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami AZ II i Graafschap. Mecz zakończył się zwycięstwem AZ II 2-1. Na stadionie zasiadło 500 widzów.

15. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-11-25 20:00 | Stadion: AFAS Trainingscomplex | Widzów: 500 | Arbiter: E. Blank
Alkmaar Zaanstreek II
BV De Graafschap
2
1
Z. Aboukhlal 50',55'
R. Seuntjens 12'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Graafschap wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Graafschap nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie bramkę zdobył Ralf Seuntjens. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Leeroy Owusu.

W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jaspera van Heertuma z Graafschap, a w 31. minucie Thijsa Oostinga z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Graafschap.

Na drugą połowę drużyna AZ II wyszła w zmienionym składzie, za Thijsa Oostinga wszedł Mohamed Taabouni.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Zakaria Aboukhlal. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Bramka padła po podaniu Tijjaniego Reijndersa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AZ II w 55. minucie spotkania, gdy Zakaria Aboukhlal strzelił drugiego gola. W 66. minucie Gregor Breinburg zastąpił Stefa Nijlanda.

A kibice AZ II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Féliksa Correię. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Joey Jacobs. W 79. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Branca van den Boomena z Graafschap, a w 80. minucie Féliksa Correię z drużyny przeciwnej. Trener Graafschap postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Javiera Veta i na pole gry wprowadził napastnika Jordego Thomassena, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Jasper van Heertum29′
66′ Joey Jacobs
Javier Vet83′
31′ 46′ Thijs Oosting
Daryl van Mieghem
 50′, 55′ Zakaria Aboukhlal
Nick van den Dam
46′ Mohamed Taabouni
Roland Baas
66′ 80′ Félix Alexandre Andrade Sanches Correia