Liga holenderska - 15. kolejka Eerste Divisie: AFC Ajax II - Helmond Sport 1-1 (0-1)

W meczu 15. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 25 listopada, drużyna Ajaksu II zremisowała z Helmondem 1-1 (0-1). Mecz na Sportpark De Toekomst w Duivendrecht obejrzało 410 widzów.

15. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-11-25 20:00 | Stadion: Sportpark De Toekomst | Widzów: 410 | Arbiter: J. van der Laan
AFC Ajax II
Helmond Sport
1
1
J. Ekkelenkamp 65'
G. Werkhoven 14'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków zespół Helmondu wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Helmondu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Givan Werkhoven.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 19. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Juulowi Respenowi i Jurgenowi Ekkelenkampowi. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Helmondu.

Drugą połowę zespół Ajaksu II rozpoczął w zmienionym składzie, za Quintena Timbera wszedł Jasper ter Heide. Kibice Ajaksu II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kennetha Taylora. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Alexis Méndez. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola.

W 59. minucie za Deana Koolhofa wszedł Jeffrey Neral. W 64. minucie w jedenastce Ajaksu II doszło do zmiany. Brian Brobbey wszedł za Victora Jensena.

Bramkarz Helmondu wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż osiem razy, ale nie zachował czystego konta. W 65. minucie Jurgen Ekkelenkamp wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Guusowi Joppenowi z zespołu gości. Chwilę później trener Helmondu postanowił bronić wyniku. W 68. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Juula Respena wszedł Jeroen Verkennis, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Helmond: Jeroenowi Verkennisowi w 73. i Givanowi Werkhovenowi w 89. minucie.

W 83. minucie w jedenastce Helmondu doszło do zmiany. Daan Ibrahim wszedł za Sandera Vereijkena. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Daan Klomp
64′ Victor Christoffer Jensen
Sander Vereijken83′
 65′ 19′ Jurgen Ekkelenkamp
Orhan Džepar
Juan Familio-Castillo
Jeff Stans
46′ Alex Méndez
Tibeau Swinnen
46′ Quinten Ryan Timber
Nick de Louw
46′ Jasper ter Heide
Jeffrey Neral59′
46′ Kenneth Ina Dorothea Taylor
Jeroen Verkennis68′ 73′
64′ Brian Ebenezer Adjei Brobbey
Kay van der Vorst
Boureima Hassane Bandé
Daan Ibrahim83′
Joshua Pynadath
Robert Mutzers
Leo Thethani

Wyraźna przewaga drużyny Ajaksu II nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona dziewięć celnych strzałów.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.