Liga holenderska - 14. kolejka Eerste Divisie: PSV Eindhoven II - SC Telstar 1-1 (0-0)

W meczu 14. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 8 listopada, zespół PSV II zremisował z Telstarem 1-1 (0-0). Mecz na Sportcomplex De Herdgang w Eindhoven obejrzało 412 widzów.

14. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-11-08 20:00 | Stadion: Sportcomplex De Herdgang | Widzów: 412 | Arbiter: R. Hensgens
PSV Eindhoven II
SC Telstar
1
1
S. Sidibe 90'
S. van Doorm 67'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna PSV II wygrała aż sześć razy, zremisowała tyle samo, nie przegrywając żadnego spotkania.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Richard Ledezma z jedenastki gospodarzy. Była to 44. minuta pojedynku.

Nieoczekiwanie to piłkarze Telstaru otworzyli wynik. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy bramkę zdobył Sven van Doorm.

W 72. minucie kartkę dostał Shayne Pattynama, zawodnik gości. Po chwili trener PSV II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Olivér Horváth, a murawę opuścił Andrew Mendonça. A trener Telstaru wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Glynora Pleta. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie aż cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Elayis Tavsan.

W 83. minucie Shayne Pattynama został zastąpiony przez Melle Springera. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Telstaru doszło do zmiany. Rashaan Fernandes wszedł za Redę Kharchoucha.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się Sekou Sidibe.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Elayis Tavsan78′
78′ Andrew Mendonça
Frank Korpershoek
Claudio Gomes
Marcus McGuane
44′ Richard Ledezma
Anass Najah
Robin Schoonbrood
Sven van Doorm  67′
Cyril Ngonge
Reda Kharchouch90′
 90′ Sekou Sidibe
Rashaan Fernandes90′
78′ Olivér Szabolcs Horváth
Glynor Plet78′

Richelor Sprangers

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół PSV II w drugiej połowie wymienił jednego zawodnika. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.