Liga holenderska - 14. kolejka Eerste Divisie: NEC Nijmegen - TOP Oss 3-0 (1-0)

8 listopada na Goffertstadion odbyło się spotkanie 14. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Nijmegenu i FC Oss. Starcie zakończyło się zwycięstwem Nijmegenu 3-0. Na stadionie zasiadło 6 723 widzów.

14. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-11-08 20:00 | Stadion: Goffertstadion | Widzów: 6723 | Arbiter: S. van der Eijk
Z. Flemming 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Nijmegenu wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Nijmegenu w 12. minucie spotkania, gdy Ole ter Haar zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Barta van Rooija.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Nijmegenu.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Martowi Dijkstrze z Nijmegenu. Była to 48. minuta meczu. Kibice Nijmegenu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Anthony'ego Musabę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Mart Dijkstra. Posunięcie trenera było słuszne. Anthony'ego Musabę zdobył drugą bramkę w 72. minucie spotkania.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Nijmegenu, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik na 2-0 podwyższył Anthony Musaba. Asystę zaliczył Ole ter Haar.

Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie FC Oss doszło do zmiany. Pieter Langedijk wszedł za Liona Kaaka. W 80. minucie Lars Hutten zastąpił Enza Stroo. W 85. minucie Jason Bourdouxhe został zmieniony przez Dennisa Hettingę, co miało wzmocnić zespół FC Oss. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ole ter Haara na Franka Sturinga oraz Josefa Kvídę na Casa Odenthala.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej trzeciej minucie spotkania wynik ustalił Zian Flemming.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Jason Bourdouxhe85′
89′ Josef Kvída
Hennos Asmelash
Rens van Eijden
Lorenzo Piqué
Bart van Rooij
Rick Stuij van den Herik
 90′ Zian Flemming
Yusuf Cihat Çelik
48′ 71′ Mart Dijkstra
Philippe Rommens
 12′ 86′ Ole ter Haar Romeny
Lars Hutten80′
Job Schuurman
Ronald Koeman Jr.
Terry Lartey Sanniez
Dennis Hettinga85′
89′ Cas Odenthal
Sjoerd Overgoor
86′ Frank Sturing
Pieter Langedijk79′
Souffian Elkarouani
Cas Peters
Tom Overtoom
Enzo Stroo80′
71′  72′ Anthony Musaba

Aymen Sellouf

Randy Wolters

Arbiter nie ukarał zawodników FC Oss żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy przyznał jedną żółtą.