Liga holenderska - 14. kolejka Eerste Divisie: Go Ahead Eagles - FC Dordrecht 3-1 (0-0)

8 listopada na De Adelaarshorst w Deventer odbył się mecz 14. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Eaglesu i Dordrechtu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Eaglesu 3-1. Spotkanie obejrzało 8 109 widzów.

J. Schuurman 82'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 46 starć drużyna Dordrechtu wygrała 18 razy i zanotowała 16 porażek oraz 12 remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Eaglesu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Maeckiego Ngombę wszedł Antoine Rabillard.

Na początku drugiej połowy piłkarze Eaglesu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Antoine Rabillard. Przy zdobyciu bramki pomógł Jaroslav Navrátil.

W 55. minucie za Thomasa Schalekampa wszedł Jaron Vicario. W 56. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lewisa Montsmę z Dordrechtu, a w 65. minucie Elma Lieftinka z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Eaglesu postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Martijna Berdena. Na boisko wszedł Adrian Edqvist, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Po chwili trener Dordrechtu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Quincy Hogesteger, a murawę opuścił Marques.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Eaglesu w 80. minucie spotkania, gdy Jenthe Mertens zdobył drugą bramkę.

Prawie natychmiast Jari Schuurman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dordrechtu, strzelając gola w 82. minucie pojedynku. Na sześć minut przed zakończeniem starcia w drużynie Dordrechtu doszło do zmiany. Dwayne Green wszedł za Rennego Smitha.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania kartkę dostał Jeroen Veldmate, piłkarz Eaglesu.

Zawodnicy Eaglesu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Minutę później wynik ustalił Adrian Edqvist. Asystę zanotował Antoine Rabillard.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Fabian Maria Lago Vilela de Abreu
 80′ Jenthe Mertens
Lewis Montsma56′
90′ Jeroen Veldmate
Brandon Rutherford Ormonde-Ottewill
Mael Corboz
Jari Schuurman  82′
65′ Elmo Lieftink
Renny Piers Smith84′
Richard van der Venne
Jordy Wehrmann
46′ Maecky Fred Ngombo Sansoni
Pedro David Rosendo Marques78′
70′ Martijn Berden
Zeki Erkılınç
70′  90′ Adrian Edqvist
Quincy Hogesteger78′
Maarten Pouwels

46′  54′ Antoine Rabillard

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast jedenastka Dordrechtu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.