Liga holenderska - 14. kolejka Eerste Divisie: FC Volendam - Almere City FC 2-2 (1-1)

W meczu 14. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 27 listopada, drużyna Volendamu zremisowała z Almere 2-2 (1-1). Spotkanie odbyło się na Kras Stadion.

T. Verheydt 20',81'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 27 pojedynków zespół Volendamu wygrał 11 razy i zanotował sześć porażek oraz 10 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Volendamu w ósmej minucie spotkania, gdy Samuele Mulattieri strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Francesco Antonucci.

Jedenastka Almere nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 20. minucie na listę strzelców wpisał się Thomas Verheydt. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Mees Kaandorp.

Jedyną kartkę w meczu otrzymał Mickey van de Ven z drużyny gospodarzy. Była to 32. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół Volendamu rozpoczął w zmienionym składzie, za Deana Jamesa wszedł Josh Flint. W 55. minucie Faris Hammouti został zastąpiony przez Xiana Emmersa.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Volendamu przyniosły efekt bramkowy. W 68. minucie Jari Vlak dał prowadzenie swojemu zespołowi. Asystę przy bramce zaliczył Nick Doodeman.

W 71. minucie Oussama Bouyaghlafen został zmieniony przez Iliasa Alhafta, co miało wzmocnić jedenastkę Almere. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Samuele Mulattieriego na Martijna Kaarsa.

W 81. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Thomas Verheydt z Almere. Przy strzeleniu gola asystował Xian Emmers.

W następstwie utraty gola trener Volendamu postanowił zagrać agresywniej. W 82. minucie zmienił pomocnika Francesca Antonucciego i na pole gry wprowadził napastnika Zakarię El Azzouziego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Damon Mirani
32′ Mickey van de Ven
Frederik Helstrup
46′ Dean Ruben James
Thibaut Lesquoy
 68′ Jari Vlak
Tim Receveur
82′ Francesco Antonucci
Ryan Koolwijk
82′ Samir Ben Sallam
Faris Hammouti55′
86′ Nick Doodeman
Mees Kaandorp
 8′ 72′ Samuele Mulattieri
Stijn Keller
82′ Sjors Kramer
Delvechio Blackson
46′ Josh Flint
Daniël Breedijk
86′ Giannis Iatroudis
Ruggero Mannes
Robin Schulte
Anwar Bensabouh
82′ Zakaria El Azzouzi
Xian Ghislaine Emmers55′
72′ Martijn Kaars