Liga holenderska - 14. kolejka Eerste Divisie: Almere City FC - NAC Breda 1-0 (0-0)

8 listopada na Yanmar Stadion odbył się mecz 14. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Almere i NAC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Almere 1-0. Starcie obejrzało 2 255 widzów.

Y. Loen 65'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół NAC wygrał aż cztery razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom NAC: Javiemu Noblejasowi w 39. i Ivanowi Iliciowi w 43. minucie.

Trener NAC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Andrija Filipović, a murawę opuścił Sydney van Hooijdonk.

Bramkarz NAC wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu sześć razy, ale nie zachował czystego konta. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Youri Loen. Asystę zaliczył Mees Kaandorp.

W 71. minucie Kingsley van Anholt został zastąpiony przez Finna Stokkersa. Chwilę później trener Almere postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Jamesa Efmorfidisa. Na boisko wszedł Nick Venema, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 85. minucie w zespole NAC doszło do zmiany. Boris Kudimbana wszedł za Othmane'a Boussaida.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Bartowi Meijersowi z drużyny gospodarzy. Była to 90. minuta starcia.

Roger Riera Canadell
90′ Bart Meijers
Colin Rosler
Damon Mirani
Kingsley Pele van Anholt71′
Anwar Bensabouh
Ivan Ilić43′
 65′ Youri Loen
Luka Ilić
Shayon Harrison
Arno Verschueren
74′ James Efmorfidis
Boris Kudimbana85′
74′ Nick Venema
Finn Stokkers71′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Almere dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego gracza. Natomiast zespół NAC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.