Liga holenderska - 14. kolejka Eerste Divisie: AFC Ajax II - FC Den Bosch 5-1 (2-0)

8 listopada na Sportpark De Toekomst w Duivendrecht odbył się pojedynek 14. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Ajaksu II i Den Bosch. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Ajaksu II 5-1. Na stadionie zasiadło 555 widzów.

14. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-11-08 20:00 | Stadion: Sportpark De Toekomst | Widzów: 555 | Arbiter: R. Gansner
Ruben Rodrigues 76'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Ajaksu II wygrała aż sześć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie po rozpoczęciu bramkę zdobył Jurgen Ekkelenkamp. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Lassina Traore.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ajaksu II w 11. minucie spotkania, gdy Nicolas-Gerrit Kühn strzelił drugiego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Ajaksu II wyszedł w zmienionym składzie, za Kika Pieriego wszedł Boy Kemper.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 50. minucie Jurgen Ekkelenkamp po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 3-0. Asystę przy bramce zanotował Juan Familio-Castillo.

Niedługo później Lassina Traore wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ajaksu II, strzelając kolejnego gola w 58. minucie pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwunaste trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Carel Eiting.

Chwilę później trener Ajaksu II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Quinten Timber, a murawę opuścił Noa Lang. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Juana Familia-Castilla, piłkarza Ajaksu II. W 68. minucie w jedenastce Den Bosch doszło do zmiany. Steven van der Heijden wszedł za Kevina Felidę.

W tej samej minucie Danny Verbeek został zastąpiony przez Oussamę Bouyaghlafena.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na kwadrans przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Ruben Rodrigues.

W 77. minucie w zespole Ajaksu II doszło do zmiany. Brian Brobbey wszedł za Jurgena Ekkelenkampa. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Ajax II: Boyowi Kemperowi w 82. i Lassinie Traore w 85. minucie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Lassina Traore z Ajaksu II. Bramka padła po podaniu Carela Eitinga.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-1.

Mats Deijl
46′ Kik Pierie
Stefan Ivov Velkov
Liam van Gelderen
Declan Lambert
62′ Noa Noëll Lang
Leo Väisänen
Carel Eiting
Abdulsamed Abdullahi
 5′, 50′ 77′ Jurgen Ekkelenkamp
Kevin Felida68′
65′ Juan Familio-Castillo
Alexander Laukart
Ryan Jiro Gravenberch
Paco van Moorsel
 11′ Nicolas-Gerrit Kühn
Danny Verbeek68′
 58′, 90′ 85′ Lassina Chamste Soudine Franck Traoré
Ruben da Rocha Rodrigues  76′
Issam El Maach
Nick Leijten
46′ 82′ Boy Kemper
Jerreau Farel Cairo
62′ Quinten Ryan Timber
Ryan Lambert
77′ Brian Ebenezer Adjei Brobbey