Liga holenderska - 13. kolejka Eerste Divisie: SC Telstar - FC Dordrecht 2-0 (0-0)

W pojedynku 13. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 19 listopada, drużyna Telstara wygrała z Dordrechtem 2-0 (0-0). Mecz odbył się na Telstar Stadion w Velsen-Zuid.

G. Plet 59',61'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 45 spotkań jedenastka Telstara wygrała 18 razy i zanotowała 16 porażek oraz 11 remisów.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Telstara w 59. minucie spotkania, gdy Glynor Plet strzelił pierwszego gola.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Telstara, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił ponownie w 61. minucie Glynor Plet. W zdobyciu bramki pomógł Redouan El Yaakoubi.

W 68. minucie Arsenio Valpoort został zmieniony przez Jarona Vicaria. A kibice Telstara nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yaëla Liesdeka. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ilias Bronkhorst. W 74. minucie Kürşad Sürmeli został zmieniony przez Thomasa Schalekampa, a za Kevina Jansena wszedł na boisko Richie Musaba, co miało wzmocnić jedenastkę Dordrechtu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Adsheada na Rashaana Fernandesa oraz Sebastiana Guerrę na Gyliana van Velzena.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na kwadrans przed zakończeniem pojedynku, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny gości: Gianniemu dos Santosowi i Kevinowi Jansenowi. Po chwili trener Dordrechtu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 85. minucie na plac gry wszedł Vernon Parks, a murawę opuścił Gianni dos Santos. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Anthony Swolfs
69′ Ilias Bronkhorst
Kürşad Sürmeli74′
80′ Daniel Adshead
Jari Schuurman
Sven van Doorm
Kevin Johnny Jansen76′ 85′
Anass Najah
Kevin Vermeulen
 59′, 61′ Glynor Plet
Gianni dos Santos76′ 85′
80′ Sebastian Guerra Soto
Dewon Koswal
69′ Yaël Liesdek
Richie Musaba85′
80′ Rashaan Fernandes
Thomas Schalekamp74′
Richelor Sprangers

80′ Gyliano van Velzen

Roscello Vlijter

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Dordrechtu przyznał dwie żółte.

Zespół Telstara w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.