Liga holenderska - 13. kolejka Eerste Divisie: FC Eindhoven - NAC Breda 2-4 (1-2)

W starciu 13. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, które rozegrane zostało 21 listopada, drużyna FC Eindhoven przegrała z NAC 2-4 (1-2). Pojedynek odbył się na Jan Louwers Stadion.

M. Bilate 81'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań drużyna FC Eindhoven wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Tuż po gwizdku sędziego bramkę zdobył Brian De Keersmaecker.

Piłkarze NAC nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 31. minucie Nick Venema wyrównał wynik meczu. Sytuację bramkową stworzył Lex Immers.

Niedługo po stracie gola jedenastka NAC trafiła do bramki rywala. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Roger Riera. Bramka padła po podaniu Mounira El Allouchiego.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Lorenzo van Kleef z FC Eindhoven. Była to 40. minuta starcia. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół FC Eindhoven rozpoczął w zmienionym składzie, za Ikera Poza wszedł Mitchel van Rosmalen.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 55. minucie bramkę wyrównującą zdobył Jacky Donkor. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Hugo Botermans.

W 68. minucie za Rogera Rierę wszedł Yassine Azzagari. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Jens van Son, zawodnik gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy NAC w 76. minucie spotkania, gdy Robin Schouten strzelił trzeciego gola. Asystę przy bramce zaliczył Thom Haye.

W 77. minucie w zespole FC Eindhoven doszło do zmiany. Dico Jap wszedł za Briana De Keersmaeckera.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników NAC w 81. minucie spotkania, gdy Mario Amare strzelił z rzutu karnego czwartego gola. Od 82. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 82. minucie Jacky Donkor został zmieniony przez Barta Biemansa, co miało wzmocnić jedenastkę FC Eindhoven. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maria Amarego na Sydneya van Hooijdonka oraz Leksa Immersa na Lewisa Fioriniego. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-4.

Nick Olij
40′ Lorenzo van Kleef
Robin Schouten  76′
82′ Mawouna Kodjo Amevor
Colin Rosler
Maarten Peijnenburg
Roger Riera Canadell  33′ 68′
Jason Bourdouxhe
Jethro Mashart
46′ Iker Pozo La Rosa
Dion Malone
 1′ 77′ Brian De Keersmaecker
Thom Jan Marinus Haye90′
73′ Jens van Son
Lex Immers90′
85′ Hugo Botermans
Mounir El Allouchi
Jort van der Sande
Mario Amare Bilate  81′ (k.) 85′
 55′ 82′ Jacky Donkor
Nick Venema  31′
Jort Borgmans
Roy Kortsmit
Thom Jonkerman
Pepijn van de Merbel
82′ Bart Biemans
Lewis Fiorini90′
77′ Dico Chezarino Joey Jap Tjong
Anouar Kali
46′ Mitchel van Rosmalen
Huseyin Dogan
Alef Jeronímo Joao
Pjotr Kestens

Darren McIntosh-Buffonge

Sydney van Hooijdonk85′

Sędzia przyznał cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom NAC pokazał jedną.