Reklama

Reklama

Liga holenderska - 13. kolejka Eerste Divisie: BV De Graafschap - SBV Excelsior 0-0

1 listopada na Stadionie De Vijverberg w Doetinchem odbyło się spotkanie 13. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Graafschap i Excelsioru. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 9 511 widzów.

1 listopada  na Stadionie De Vijverberg w Doetinchem odbyło się spotkanie  13. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Graafschap  i Excelsioru. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 9 511 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków zespół Graafschap wygrał 10 razy i zanotował siedem porażek oraz dziewięć remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Graafschap postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Jeremy Helmer, a murawę opuścił Mohamed Hamdaoui. W 70. minucie Thomas Verhaar został zastąpiony przez Ahmada Mendesa.

Reklama

Chwilę później trener Excelsioru postanowił wzmocnić linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Stijna Meijera. Na boisko wszedł Joël Zwarts, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Graafschap doszło do zmiany. Jordy Thomassen wszedł za Gregora Breinburga.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Trzy trafienia w słupek! Bramka zespołu Graafschap wyglądała na zaczarowaną.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Drużyna Excelsioru w drugiej połowie również wymieniła dwóch graczy.

8 listopada zespół Excelsioru zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie FC Eindhoven. Tego samego dnia Helmond Sport będzie gościć drużynę Graafschap.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL