Liga holenderska - 13. kolejka Eerste Divisie: BV De Graafschap - SBV Excelsior 0-0

1 listopada na Stadionie De Vijverberg w Doetinchem odbyło się spotkanie 13. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Graafschap i Excelsioru. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 9 511 widzów.

13. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-11-01 20:00 | Stadion: Stadion De Vijverberg | Widzów: 9511 | Arbiter: M. Nagtegaal
BV De Graafschap
SBV Excelsior
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 26 pojedynków zespół Graafschap wygrał 10 razy i zanotował siedem porażek oraz dziewięć remisów.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Graafschap postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Jeremy Helmer, a murawę opuścił Mohamed Hamdaoui. W 70. minucie Thomas Verhaar został zastąpiony przez Ahmada Mendesa.

Chwilę później trener Excelsioru postanowił wzmocnić linię napadu i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Stijna Meijera. Na boisko wszedł Joël Zwarts, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w drużynie Graafschap doszło do zmiany. Jordy Thomassen wszedł za Gregora Breinburga.

Luigi Bruins
86′ Gregor Breinburg
Stijn Meijer75′
64′ Mohamed Hamdaoui
Robin van der Meer
64′ Jeremy Helmer
Joël Zwarts75′
86′ Jordy Thomassen

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Trzy trafienia w słupek! Bramka zespołu Graafschap wyglądała na zaczarowaną.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Drużyna Excelsioru w drugiej połowie również wymieniła dwóch graczy.