Reklama

Reklama

Liga holenderska - 13. kolejka Eerste Divisie: AFC Ajax II - FC Volendam 1-3 (0-0)

4 listopada na Sportpark De Toekomst w Duivendrecht odbyło się starcie 13. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Ajaksu II i Volendamu. Mecz zakończył się zwycięstwem Volendamu 3-1. Na stadionie zasiadło 734 widzów.

4 listopada  na Sportpark De Toekomst w Duivendrecht odbyło się starcie  13. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Ajaksu II  i Volendamu. Mecz zakończył się zwycięstwem Volendamu 3-1. Na stadionie zasiadło 734 widzów.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań jedenastka Ajaksu II wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 45. minucie arbiter pokazał kartkę Boyowi Kemperowi, piłkarzowi Ajaksu II.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy to zawodnicy Volendamu otworzyli wynik. W 50. minucie Nick Doodeman dał prowadzenie swojej drużynie. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki pomagał Gijs Smal.

Reklama

W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Jurriënowi Timberowi z Ajaksu II.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Volendamu w 59. minucie spotkania, gdy Marco Tol zdobył drugą bramkę. Asystę przy golu po raz kolejny zaliczył Gijs Smal.

W 60. minucie Nicolas-Gerrit Kühn zastąpił Leo Thethaniego. Chwilę później trener Volendamu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Noaha Fadigę. Na boisko wszedł Mohamed Betti, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W 64. minucie w drużynie Ajaksu II doszło do zmiany. Jasper ter Heide wszedł za Alexisa Méndeza.

Piłkarze gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 73. minucie gola kontaktowego strzelił Ryan Gravenberch. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Quinten Timber.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Volendamu doszło do zmiany. Gerry Vlak wszedł za Jariego Vlaka. Trener Ajaksu II postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Ryana Gravenbercha i na pole gry wprowadził napastnika Boureimę Bandégo. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 85. minucie w jedenastce Volendamu doszło do zmiany. Darius Johnson wszedł za Martijna Kaarsa.

Zespół Ajaksu II ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Francesco Antonucci. Bramka padła po podaniu Nicka Doodemana.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-3.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Ajaksu II przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany w drugiej połowie.

Już w najbliższy piątek zespół Volendamu zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie FC Utrecht II. Tego samego dnia FC Den Bosch zagra z jedenastką Ajaksu II na jej terenie.

Reklama

Reklama

Reklama