Liga holenderska - 12. kolejka Eerste Divisie: TOP Oss - PSV Eindhoven II 1-0 (1-0)

W pojedynku 12. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 25 października, zespół FC Oss wygrał z PSV II 1-0 (1-0). Mecz na Frans Heesen Stadion obejrzało 1 753 widzów.

12. kolejka Holandia - Eerste Divisie
2019-10-25 20:00 | Stadion: Frans Heesen Stadion | Widzów: 1753 | Arbiter: I. Oostrom
TOP Oss
PSV Eindhoven II
1
0
L. Hutten 7'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć zespół FC Oss wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla FC Oss zdobył Lars Hutten w siódmej minucie. Sytuację bramkową stworzył Levi Opdam.

W 43. minucie Danzell Gravenberch został zmieniony przez Giovanniego Büttnera. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Oss.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom PSV II: Ricowi Zeegersowi w 46. i Cyrilowi Ngonge'owi w 51. minucie. W 64. minucie Sekou Sidibe został zmieniony przez Koena Oostenbrinka, co miało wzmocnić drużynę PSV II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pietera Langedijka na Yusufa Çelika.

Trener PSV II postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił obrońcę Stevena Theunissena i na pole gry wprowadził napastnika Olivéra Horvátha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 84. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 87. minucie Andrew Mendonça został zmieniony przez Robina Lauwersa, co miało wzmocnić drużynę PSV II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Larsa Huttena na Jordiego Brielsa.

Youri Roulaux
43′ Danzell Gravenberch
Tijn Daverveld
90′ Hennos Asmelash
Robin Schoonbrood
 7′ 90′ Lars Hutten
Cyril Ngonge51′
72′ Pieter Langedijk
Koen Oostenbrink64′
90′ Jordie Briels
Olivér Szabolcs Horváth79′
43′ Giovanni Büttner

72′ Yusuf Cihat Çelik

Sjoerd Overgoor

Gianni Tiebosch

Przewaga jedenastki PSV II w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom PSV II pokazał cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.