Liga holenderska - 12. kolejka Eerste Divisie: Roda Kerkrade - MVV 2-0 (1-0)

14 listopada na Parkstad Limburg Stadion w Kerkrade odbył się pojedynek 12. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami Rody i MVV. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rody 2-0.

R. Alberg 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć spotkań zespół Rody wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 26. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Kaiemu Heeringsowi z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rody w 27. minucie spotkania, gdy Danny Bakker strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Fabiana Serrarensa.

W 38. minucie żółtą kartką został ukarany Benjamin Bouchouari, piłkarz Rody. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Rody.

W 57. minucie w drużynie Rody doszło do zmiany. Roland Alberg wszedł za Benjamina Bouchouariego. W 58. minucie za Kaiego Heeringsa wszedł Thibaut Van Acker.

W 59. minucie w zespole MVV doszło do zmiany. Oussama Zamouri wszedł za Koena Kostonsa. Po chwili trener Rody postanowił wzmocnić linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Thijmena Goppla. Na boisko wszedł Jordy Croux, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Między 69. a 80. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 81. minucie Arne Naudts został zmieniony przez Thomasa van Bommla, co miało wzmocnić drużynę MVV. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta Klaasena na Nieka Vossebelta. W doliczonej trzeciej minucie spotkania za czerwoną kartkę zszedł z boiska Gaston Salasiwa osłabiając tym samym zespół MVV.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rody w 90. minucie spotkania, gdy Roland Alberg zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Raoul Last80′
 27′ Danny Bakker
Jérôme Déom
69′ Patrick Pflücke
Gaston Salasiwa90′
85′ Robert Klaasen
Koen Kostons59′
67′ Thijmen Goppel
Joeri Schroijen
Fabian Serrarens
Arne Naudts81′
38′ 57′ Benjamin Bouchouari
George McEachran
57′  90′ (k.) Roland Romario Alberg
Thibaut Van Acker58′
Michalis Ioannou
Thomas van Bommel81′
Livio Milts
Oussama Zamouri59′ 69′
Nicky Souren

85′ Niek Vossebelt

67′ 80′ Jordy Croux

Zawodnicy MVV obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.