Liga holenderska - 12. kolejka Eerste Divisie: PSV Eindhoven II - FC Utrecht II 1-1 (0-1)

24 listopada na Sportcomplex De Herdgang w Eindhoven odbyło się spotkanie 12. kolejki holenderskiej Eerste Divisie pomiędzy drużynami PSV II i Utrechtu II. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

D. van der Kust 33'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna PSV II wygrała aż pięć razy, a przegrała tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Po nieciekawym początku meczu zawodnicy Utrechtu II nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 33. minucie bramkę zdobył Djevencio van der Kust. Sytuację bramkową stworzył Hicham Acheffay.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Utrechtu II.

Na drugą połowę zespół PSV II wyszedł w zmienionym składzie, za Cheicka Tourego, Richarda Ledezmę weszli Mathijs Tielemans, Fodé Fofana.

Piłkarze PSV II odpowiedzieli strzeleniem gola. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Mathijs Tielemans.

W 69. minucie Joël Ramzan został zastąpiony przez Yorbe'a Vertessena. Na osiem minut przed zakończeniem meczu w jedenastce PSV II doszło do zmiany. Luis Felipe wszedł za Tijna Davervelda. A trener Utrechtu II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Tima Pietersa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Daniel Arzani.

W doliczonej trzeciej minucie spotkania arbiter ukarał kartką Mohammeda Doudaha, zawodnika PSV II. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Reda Akmum
82′ Tijn Daverveld
Othmane Boussaid
46′ Cheick Toure
Hicham Acheffay
90′ Mohammed Amin Doudah
Daniel Arzani89′
46′ Richard Ledezma
Jeredy Hilterman
69′ Joël Mohammed Ramzan Piroe
Moussa Sylla
Kyan van Dorp
Joey Houweling
Justin de Haas
Heritier Bora Deyonge
82′ Luis Felipe Hungria Martins
Ruben Kluivert
Fredrik Oppegård
Mark Pabai
Robin Schoonbrood
Oussama Alou
46′  57′ Mathijs Tielemans
Rida El Barjiji
46′ Fodé Fofana
Raymond Huizing
Nigel Thomas
Derensili Sanches Fernandes
69′ Yorbe Vertessen
Mohamed Mallahi

Tim Pieters89′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Utrechtu II żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Utrechtu II w drugiej połowie dokonała jednej zmiany.