Liga holenderska - 12. kolejka Eerste Divisie: NEC Nijmegen - MVV 2-0 (0-0)

W meczu 12. kolejki holenderskiej Eerste Divisie, który rozegrany został 25 października, zespół Nijmegenu zwyciężył z MVV 2-0 (0-0). Mecz na Goffertstadion obejrzało 6 822 widzów.

J. Okita 78',90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań zespół MVV wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut drużyna Nijmegenu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki MVV była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom MVV: Lucowi Maresowi w 28. i Joeriemu Schroijenowi w 43. minucie.

Trener Nijmegenu postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Marta Dijkstrę i na pole gry wprowadził napastnika Anthony'ego Musabę, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. W 73. minucie Joshua Holtby zastąpił Shermaine'a Martinę.

Na 13 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce MVV doszło do zmiany. Serhat Kot wszedł za Thijmena Goppla.

Dopiero pod koniec meczu Jonathan Okita wywołał eksplozję radości wśród kibiców Nijmegenu, strzelając gola w 78. minucie pojedynku. W 79. minucie w zespole Nijmegenu doszło do zmiany. Etien Velikonja wszedł za Ole ter Haara.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Raoulowi Lastowi z jedenastki gości. Była to 82. minuta spotkania. Po chwili trener MVV postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Gavin Vlijter, a murawę opuścił Koen Kostons.

W drugiej minucie doliczonego czasu starcia swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jonathan Okita z Nijmegenu. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Joshua Holtby73′
64′ Mart Dijkstra
Thibaut Van Acker
Tom van de Looi
Thijmen Goppel77′
Jellert van Landschoot
Anthony van den Hurk
 78′, 90′ Jonathan Okita
Joeri Schroijen43′
79′ Ole ter Haar Romeny
Shermaine Martina73′
64′ Anthony Musaba
Urho Nissilä
Aymen Sellouf
Gavin Vlijter86′
79′ Etien Velikonja

Randy Wolters

Sędzia nie ukarał zawodników Nijmegenu żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół MVV w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.